Nowe salony Audi i SEAT-a w Trójmieście

Audi i SEAT – nowe salony samochodowe tych marek powstaną w 2016 roku pod szyldem Plichta. Generalnym wykonawcą obydwu obiektów jest ALLCON Budownictwo.

Salon samochodowy Audi z serwisem i zapleczem magazynowym wraz z infrastrukturą techniczną powstanie w Gdyni przy ul. Łużyckiej 3A. Wykonany przez ALLCON Budownictwo projekt salonu wyróżniać się będzie elewacją wykonaną z blachy perforowanej z aluminium anodowanego. Przeszklone powierzchnie ścian umożliwią podziwianie aut już z zewnątrz salonu. Charakterystycznym elementem wewnątrz obiektu będą specyficznie zaokrąglane ściany, wykończone wraz z posadzką specjalną żywicą epoksydową w kolorze głębokiej czerni. Całkowita powierzchnia jednokondygnacyjnego salonu wyniesie 2 483,99 m², a kubatura 15 223,57 m³.

Również jednokondygnacyjny salon marki SEAT zawierać będzie z kolei zaplecze magazynowe i zespół pomieszczeń służących do przygotowywania samochodów do sprzedaży, jak również infrastrukturę zewnętrzną. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 4 785,22 m², natomiast kubatura 28 956,84 m³. Obiekt powstanie w Gdańsku Szadółkach przy ul. Lubowidzkiej.

Przewidywany termin zakończenia realizacji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie obydwu salonów to październik 2016 roku.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).