Von Der Heyden Group rozpoczyna budowę projektu hotelowego "Długi Targ"!

Projekt hotelowy „Długi Targ” to wyjątkowa nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium kilka lat temu. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są w samym sercu staromiejskiego Gdańska, na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej, niemalże naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa.

Gdańsk, z bogatą ponad tysiącletnią historią, jest jednym z najstarszych, najdynamiczniej rozwijających się i jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Stolica Trójmiasta jest ważnym centrum biznesowym i akademickim, razem z Gdynią i Sopotem, tworzy konglomerację ponad 1,2 mln mieszkańców.

W wyniku przeprowadzonego kompleksowego przetargu na Generalnego Wykonawcę prac budowlanych wyłoniony został zwycięzca i dnia 21 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa z uznaną na regionalnym rynku firmą budowlaną - Allcon Budownictwo Sp.z o.o. sp. k.

ALLCON Budownictwo Sp. z o.o. sp. k. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez ponad 25 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).

Architektem dla Projektu „Długi Targ“ została również firma działająca na rynku regionalnym „Architectonica Michał Skwarło“. Projekt wnętrz wykonała firma „TOYA Design“ z Poznania. Prowadzenie Projektu powierzono firmie „Probuild“ Sp. z o.o.

Po podpisaniu umowy na generalne wykonastwo z firmą Allcon Budownictwo Sp. z o.o. s.k., Sven von der Heyden, Właściciel Von der Heyden Group, powiedział: Zawsze walczyliśmy o to, aby ten wspaniały projekt stał się rzeczywistością. Czas nabycia nieruchomości nie był idealny, gdyż przypadł na moment na krótko przed wybuchem kryzysu finansowego 2007/2008. Wykorzystaliśmy to opóźnienie na zoptymalizowanie projektu, zwiększyliśmy liczbę pokoi i znaleźliśmy silnego partnera finansowego w Alior Banku. Jestem przekonany, że nowopowstały Hotel odniesie sukces finansowy ze względu na projekt i lokalizację, jak zawsze w połączeniu z dbałością o szczegół.

Adam Trybusz, Prezes Zarządu Długi Targ Sp. z o.o., spółki celowej powołanej do realizacji projektu, oraz Współinwestor projektu, powiedział: Prawo uczestniczenia w tak unikalnym projekcie, jakim jest zabudowa ulicy Długi Targ, wygrywa z każdą przeszkodą na osi czasu. Ten czas tym razem nie zawsze nam sprzyjał. Nie ma to jednak dla tej lokalizacji aż tak ogromnego znaczenia. To przywilej współtworzenia historii miasta, pięknego Miasta Gdańsk, jest najważniejszy.

- Bardzo się cieszymy, że tak znany i ceniony Inwestor docenił posiadane przez ALLCON Budownictwo doświadczenie w budowie obiektów hotelowych. Prowadzenie prac w historycznym centrum Gdańska, przy tak wymagającym i prestiżowym projekcie, to dla naszej spółki wielka motywacja i szansa na potwierdzenie jakości świadczonych usług – powiedział Mariusz Białek, Prezes Zarządu w ALLCON Budownictwo Sp. z o.o., komplementariusza ALLCON Budownictwo Sp.z o.o. sp.k.

Projekt „Długi Targ” (szacunkowy budżet projektu: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które poddane renowacji zostaną przekształcone w wyjątkowy hotel o łącznej powierzchni ok. 4.500 m2 i 90 pokojach.

Początkowo koncepcją Von der Heyden Group było stworzenie w tym miejscu 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku i powstanie funkcjonalny, modny 3* Hotel Superior. Cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny i pełne będą nowoczesnych rozwiązań.

Dnia 1 lipca 2016 roku, odbędzie się uroczyste Wmurowanie Kamienia Węgielnego. Otwarcie nowego hotelu planowane jest na koniec lata 2017 r. Operatorem hotelu będzie IBB Hotel Collection (IBBHC). W Polsce, IBBHC z sukcesem zarządza dwoma 4* renomowanymi hotelami: IBB Grand Hotel Lubinianka

w Lublinie, oraz IBB Hotel Andersia w Poznaniu, obydwa hotele mogą poszczycić się najlepszymi wskaźnikami REVPAR oraz obłożenia. IBBHC zarządza również dwoma 4* hotelami oraz trzema 3* hotelami w Niemczech, jak również trzema hotelami w Hiszpanii: jednym hotelem 5*, jednym hotelem 4* i jednym hotelem 3* (więcej szczegółów o IBBHC: www.ibbhotels.com).

W nowym hotelu w Gdańsku, do dyspozycji gości oddanych zostanie 90 pokoi oraz wygodnych apartamentów zlokalizowanych na pięciu piętrach. Hotel zaoferuje zaplecze biznesowe, takie jak np. bezpłatny internet w pokojach oraz specjalnie zaprojektowane stanowiska biznesowe z komputerami i drukarkami do użytku gości hotelowych. Dla grup turystycznych zostanie umożliwiony specjalny dostęp „drive-in” dla autobusów i będzie to jedyny hotel w okolicy z takim udogodnieniem. Miejsce to również zaoferuje wysokiej jakości powierzchnię handlową do wynajęcia i wyszukane butiki.

Natomiast samo Miasto Gdańsk oferuje niezapomniane wrażenia podczas organizowanych tu wielu interesujących wydarzeń, np. jedna z najstarszych i największych plenerowych imprez w Europie - pochodzący z XIII w. Jarmark św. Dominika, z towarzyszącymi mu różnymi festiwalami, paradami i koncertami przyciąga każdego lata tłumy turystów.

Projekt „Długi Targ” jest pierwszą inwestycją Von der Heyden Group w Gdańsku i Grupa będzie aktywnie obserwować lokalny rynek pod kątem kolejnych potencjalnych możliwości do prowadzenia inwestycji.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).