WATERLANE ISLAND z generalnym wykonawcą

Generalnym wykonawcą apartamentowca WATERLANE ISLAND została gdyńska spółka ALLCON Budownictwo. Obiekt zlokalizowany w Gdańsku na Wyspie Spichrzów, nad samym brzegiem Motławy, zostanie oddany do użytkowania pod koniec 2017 roku.

Składający się z dziewięciu kondygnacji nadziemnych i podziemnej hali garażowej WATERLANE ISLAND powstanie przy ul. Chmielnej 63. Oprócz apartamentów mieszkalnych w budynku znajdować się będą także apartamenty hotelowe do przeznaczenia na wynajem, SPA z basenem, dwoma saunami, jacuzzi i siłownią oraz lokale usługowe. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 10 127 m2, a jego kubatura 36 285 m3. Apartamenty będą miały powierzchnię od 31 do 53 m2. ALLCON Budownictwo rozpocznie prace budowlane w lipcu 2016 roku.

- W ciągu wielu lat obecności na pomorskim rynku mieliśmy okazję wybudować kilkadziesiąt obiektów mieszkaniowo-usługowych. Cieszymy się, że inwestor dostrzegł nasze doświadczenie w tym zakresie i powierzył nam realizację WATERLANE ISLAND. To wymagający projekt w ważnej dla miasta lokalizacji. Jestem przekonany, że zrealizujemy go na czas i przy zachowaniu wysokiej jakości prowadzonych prac – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w ALLCON Budownictwo.

Inwestorem projektu jest LP Chmielna Sp. z o.o., dla którego realizacja WATERLANE ISLAND jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem z ALLCON Budownictwo.

- Po niepodważalnym sukcesie inwestycyjnym i sprzedażowym pierwszego projektu WATERLANE, bardzo duże zainteresowanie rynku skłoniło nas do przygotowania kolejnej inwestycji pod marką WATERLANE, którą nazwaliśmy WATERLANE ISLAND. W wyniku szczegółowego i dogłębnego sprawdzenia, mającego na celu spełnienie oczekiwań naszych klientów oraz zachowanie wysokich, niepodlegających dyskusji, standardów inwestycyjnych, zakończyliśmy proces wyboru wykonawcy decydując się na silny i doświadczony zespół fachowców, i przystąpiliśmy do budowy - mówi Rony Livni, Prezes Zarządu spółki LP Chmielna.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).