Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę IBB Hotel Długi Targ

Projekt hotelowy „Długi Targ” (szacunkowy budżet projektu: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które poddane renowacji zostaną przekształcone w wyjątkowy hotel o łącznej powierzchni ok. 4.500 m2 i 90 pokojach.

Gdańsk, z bogatą, ponadtysiącletnią historią, jest jednym z najstarszych, najdynamiczniej rozwijających się i jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Stolica Trójmiasta jest ważnym centrum biznesowym i akademickim, razem z Gdynią i Sopotem, tworzy konglomerację ponad 1,2 mln mieszkańców.

Projekt hotelowy „Długi Targ” to wyjątkowa nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millennium kilka lat temu. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są w samym sercu staromiejskiego Gdańska, na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej, niemalże naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa.

W wyniku przeprowadzonego kompleksowego przetargu prac budowlanych wyłoniony został Generalny Wykonawca, uznana na regionalnym rynku firma budowlana - ALLCON Budownictwo Sp.z o.o. sp. k. Architektem dla Projektu „Długi Targ“ została również firma działająca na rynku regionalnym Biuro Projektów „Architectonica“ S.A. Projekt wnętrz wykonała firma „TOYA Design“ Sp. z o.o. z Poznania. Prowadzenie Projektu powierzono firmie „Probuild“ Sp. z o.o. Bankiem finansującym projekt został Alior Bank S.A.

Początkowo koncepcją Von der Heyden Group było stworzenie w tym miejscu 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku i powstanie modny, funkcjonalny hotel 3* Superior. Cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny i pełne będą nowoczesnych rozwiązań.

Otwarcie hotelu „IBB Hotel Długi Targ” planowane jest na koniec lata 2017 r. Operatorem będzie IBB Hotel Collection (IBBHC). W Polsce, IBBHC z sukcesem zarządza dwoma 4* renomowanymi hotelami: IBB Grand Hotel Lubinianka w Lublinie oraz IBB Hotel Andersia w Poznaniu, obydwa hotele mogą poszczycić się najlepszymi wskaźnikami REVPAR oraz obłożenia. IBBHC zarządza również dwoma 4* hotelami oraz dwoma 3* hotelami w Niemczech, jak również trzema hotelami w Hiszpanii: jednym hotelem 5*, jednym hotelem 4* i jednym hotelem 3* (więcej szczegółów o IBBHC: www.ibbhotels.com).


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).