ALLCON Budownictwo z realizacjami na dwóch gdyńskich osiedlach

W sierpniu generalny wykonawca ALLCON Budownictwo rozpocznie na trójmiejskim rynku nowe realizacje w zakresie budownictwa mieszkaniowego: inwestycję Willa Park oraz kolejny budynek na Osiedlu Gdyńskim.

Inwestycja Willa Park składać się będzie z 12 budynków o łącznej liczbie 48 mieszkań. Będzie to zespół „willi miejskich”, czyli zlokalizowanych w Gdyni Dąbrowie mieszkań, które architekturą i funkcjonalnością nawiązują do domów jednorodzinnych – m.in. poprzez ponadnormatywną wysokość pomieszczeń oraz instalacje kominkowe na poddaszu oraz duże ogrody w części parterowej. Na osiedlu udostępnionych zostanie 65 miejsc parkingowych: 9 ogólnodostępnych, 30 w halach garażowych i 26 w garażach indywidualnych. Kubatura budynków to 19 685 m3, natomiast ich powierzchnia całkowita 7 707 m2. Prace budowlane rozpoczną się 1 sierpnia 2016 roku i potrwają do listopada przyszłego roku.

Osiedle Gdyńskie zlokalizowane jest natomiast w Gdyni Oksywiu przy ul. Australijskiej. Obecnie trwa budowa drugiego i trzeciego budynku, w przyszłym miesiącu rozpocznie się realizacja czwartego z łącznie siedmiu budynków wchodzących w skład inwestycji. Na terenie osiedla znajdować się będą 242 mieszkania, zaplanowano również powstanie 229 miejsc postojowych w garażach. Kubatura wszystkich budynków wyniesie 93 620 m3, a ich całkowita powierzchnia użytkowa 29 018 m2. Realizacja drugiego budynku zakończy się we wrześniu 2016 roku, a finał prac w przypadku trzeciego i czwartego budynku zaplanowano odpowiednio na koniec III i IV kwartału 2017 roku.

Deweloperem obydwu inwestycji jest spółka ALLCON Osiedla, która wraz z ALLCON Investment i ALLCON Budownictwo wchodzi w skład Grupy ALLCON.


O ALLCON Budownictwo:

ALLCON Budownictwo Sp. z o.o. sp. k. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez ponad 25 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).