Które salony samochodwe zrealizowaliśmy?

Od lat zajmujemy się generalnym wykonawstwem nieruchomości komercyjnych, wśród których znajdują się także nowoczesne salony samochodowe. Nasze realizacje obejmują obiekty takich marek jak Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Citroen oraz Fiat, które od 2002 roku budujemy dla znanego trójmiejskiego dealera samochodów, inwestora obiektów – firmy Plichta.

W tym roku zakończyliśmy trwającą 7 miesięcy budowę dwukondygnacyjnego salonu Skody przy ul. Lubowidzkiej w Gdańsku. Budynek liczy 2 565 mpowierzchni, a jego kubatura to 16 679 m3. To trzeci salon Skody wybudowany przez ALLCON Budownictwo dla tego inwestora.

W październiku br. zakończy się także realizacja kolejnych dwóch obiektów pod szyldem Plichta. W Gdyni przy ul. Łużyckiej 3A stanie salon samochodowy Audi z serwisem, zapleczem magazynowym i infrastrukturą techniczną. Projekt salonu, którego – co warto podkreślić – jesteśmy autorem, wyróżnia się elewacją wykonaną z blachy perforowanej z aluminium anodowanego. Charakterystycznym elementem wewnątrz obiektu są specyficznie zaokrąglane ściany, wykończone wraz z posadzką specjalną żywicą epoksydową w kolorze głębokiej czerni. Całkowita powierzchnia tego jednokondygnacyjnego salonu wyniesie 2 483,99 m², a kubatura 15 223,57 m³. Drugi obiekt – jednokondygnacyjny salon marki SEAT pojawi się przy ul. Lubowidzkiej w Gdańsku. Zawierać będzie zaplecze magazynowe i zespół pomieszczeń służących do przygotowywania samochodów do sprzedaży, jak również infrastrukturę zewnętrzną. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 4 785,22 m², natomiast kubatura 28 956,84 m³.

Po zakończeniu trwających inwestycji nasze portfolio Allcon Budownictwo jako generalnego wykonawcy obejmie 9 salonów samochodowych zlokalizowanych w Trójmieście.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).