Allcon Budownictwo postawił na realizację mieszkań i apartamentów

  • Allcon Budownictwo zakończył w 2017 roku 5 budów, rozpoczął prace na 7 nowych, a obecnie jest w trakcie realizacji łącznie 12 inwestycji.
  • Kluczowym obszarem działalności spółki były w mijającym roku realizacje apartamentowe oraz mieszkaniowe.
  • W 2018 roku generalny wykonawca zamierza kontynuować rozwój oparty przede wszystkim na kompetencjach w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Gdyński generalny wykonawca Allcon Budownictwo rozpoczął 2018 rok z 12 inwestycjami znajdującymi się w trakcie budowy. Od stycznia do grudnia 2017 roku firma sfinalizowała 5 realizacji – 2 osiedla mieszkaniowe powstałe na zlecenie Allconu Osiedla w ramach Grupy Allcon (Awiator, za które firma otrzymała nagrodę III stopnia w konkursie Budowa Roku 2016, Królewskie Wzgórze), Zatokę Komfortu i osiedle Neptun Park IV wybudowane na zlecenie zewnętrznego inwestora, a także jeden obiekt przemysłowy. Spółka rozpoczęła też prace na 7 nowych inwestycjach – przy 3 osiedlach mieszkaniowych dla Allconu Osiedla oraz 4 obiektach dla inwestorów zewnętrznych.

Jeśli miałbym wskazać jeden obszar, w którym byliśmy szczególnie aktywni w minionych 12 miesiącach, to byłoby to z pewnością budownictwo mieszkaniowe, choć oczywiście cały czas rozwijamy nasze kompetencje w generalnym wykonawstwie inwestycji hotelowych, biurowych czy przemysłowych. W 2018 roku celem jest utrzymanie bardzo dużej intensywności w budownictwie apartamentowym i mieszkaniowym oraz uzupełnienie jej o wykonawstwo inwestycji z kluczowych obszarów, które wymieniłem – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w Allcon Budownictwo.

Inwestycje mieszkaniowe stanowią blisko 60% wszystkich zleceń realizowanych przez spółkę na przełomie 2017 i 2018 roku. Allcon Budownictwo należy do czołowych firm działających w tym obszarze na terenie województwa pomorskiego. Aktualnie wykonywane przez spółkę obiekty to: Domy Pod Koroną, Kamienice Malczewskiego II, Nexo Apartamenty na Klifie, Osiedle Gdyńskie, Willa Park i Zielona Aleja (wszystkie dla Allconu Osiedla) oraz Waterlane Island i Apartamenty Dolny Sopot dla zewnętrznych inwestorów.

Generalny wykonawca zrealizował do tej pory 20 inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego i apartamentowego - ich łączna kubatura to 880 tys. m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 250 tys. m2.


Allcon Budownictwo Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).