Allcon Budownictwo z nagrodą w konkursie „Budowa Roku 2018”

Realizacja apartamentowca Waterlane Island w Gdańsku przyniosła ALLCON BUDOWNICTWO nagrodę II stopnia w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2018”.

Konkurs jest organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Sędziowie Konkursu docenili niezwykle trudne warunki budowy na historycznej Wyspie Spichrzów oraz wykorzystanie przez ALLCON Budownictwo nowoczesnych technologii.

Waterlane Island to apartamentowiec o wysokich, nowoczesnych walorach estetycznych, który jednocześnie pozostaje w harmonii z kontekstem historycznym gdańskiej starówki.

Tegoroczne wyróżnienie nie jest pierwszym, jakie ALLCON Budownictwo zdobywał w konkursie „Budowa Roku”. Na koncie spółki znajdują się m.in. nagroda I stopnia za realizację Golden Tulip Gdańsk Residence w 2013 roku, II stopnia za realizację Hotelu Puro w 2014 roku oraz II stopnia za przebudowę siedziby firmy LPP w 2015 roku.

 

 


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 29 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Lloyd’s Register, potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2015) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2015).