Budowa zadaszenia w hali Damen Shipyards Gdynia zakończona

Spółka ALLCON Budownictwo zakończyła budowę zadaszenia stanowisk montażowych dla firmy Damen Shipyards Gdynia S.A. To już trzeci projekt zrealizowany przez generalnego wykonawcę wspólnie z tym inwestorem.

Realizacja zlokalizowanej w Gdyni przy ul. Indyjskiej inwestycji polegała na wybudowaniu innowacyjnego, wysuwanego zadaszenia, składającego się z dwóch niezależnych i ruchomych części. Jedna z nich, zlokalizowana od strony nabrzeża, jest niższa od znajdującej się w głębi lądu, co pozwala na wzajemne nasuwanie się jednej hali na drugą. Dzięki temu możliwe jest swobodne umieszczanie większych elementów na stanowisku montażowym oraz wodowanie jednostek. Ruchome części są oparte na zespołach jezdnych poruszających się po szynach, a do przesuwania po torowisku wykorzystywany jest napęd mechaniczno-hydrauliczny.

Zbudowane zadaszenie pełni funkcję osłony stanowiska, na którym wykonywane będą wszelkie prace związane z budową i remontami jachtów oraz holowników. Zakończona właśnie realizacja jest trzecią, jaką wykonaliśmy dla Damen Shipyards Gdynia S.A. Byliśmy też odpowiedzialni za generalne wykonawstwo innego zadaszenia, a także siedziby głównej firmy wraz z halą warsztatową – mówi XXX z ALLCON Budownictwo.

Powierzchnia zabudowy wynosi 1 818 m2, natomiast maksymalna kubatura rozsuniętego zadaszenia to 39 000 m3.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).