Nowa Dąbrowa

  • ·       ALLCON Budownictwo zbuduje nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy
  •  
  • ·       Nowa inwestycja ALLCON Osiedla
  •  
  • ·       ALLCON zbuduje 22. dzielnicę Gdyni?

 

ALLCON Budownictwo będzie Generalnym Wykonawcą nowoczesnego kompleksu mieszkalno-usługowego Nowa Dąbrowa, który powstanie przy ul. Rdestowej w Gdyni. Investor ALLCON Osiedla planuje zrealizować w tym miejscu nie tylko mieszkania, ale też plac i ulicę handlową oraz leśny teren rekreacyjny. Przyszli mieszkańcy będą mogli swobodnie korzystać z bogatej osiedlowej infrastruktury, w tym restauracji, kawiarni i sklepów - bez konieczności dojeżdżania do centrum.

Dąbrowa to jedna z najmłodszych i najbardziej zielonych dzielnic Trójmiasta. W niedalekim sąsiedztwie ul. Rdestowej znajdują się m.in. liczne trasy rowerowe i piesze, biegnące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, wieża widokowa, a także stadnina koni.

Osiedle ALLCON-u powstanie w otoczeniu lasu, na łagodnie pochylonym zboczu, które zapewnia idealne nasłonecznienie. Lokalizacja umożliwi też świetną komunikację z resztą metropolii. Niedaleko krzyżują się najważniejsze trasy całej aglomeracji - Obwodnica oraz nowo powstające: Trasa Kaszubska i Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Po zakończeniu prac remontowych będzie to prawdopodobnie jeden z najlepszych układów drogowych w Trójmieście.

Dodatkowy komfort poruszania się po Trójmieście zapewni, znajdujący się tuż przed wjazdem na osiedle, przystanek autobusowy "Leśna Polana", z którego bezpośrednio dojedziemy do pozostałych dzielnic Gdyni, Rumi, Sopotu, a nawet Gdańska-Oliwy.

Twórcom Nowej Dąbrowy zależało na tym, by ich inwestycja była jak najbardziej samowystarczalna. Celem było stworzenie miejsca, które zapewnia codzienny komfort życia i ogranicza do minimum konieczność dojazdów. Jedną z inspiracji architektów był koncept "miasta idealnego", czyli ośrodka miejskiego, który jest świetnie zaplanowany i funkcjonalny, a równocześnie estetyczny.

Na terenie Nowej Dąbrowy powstanie rozległy plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami. Osiedlowe życie z pewnością urozmaici też ulica handlowa. Wśród bogatego wachlarza usług zaplanowano miejsca przeznaczone na zakupy, rozrywkę, aktywność fizyczną oraz odpoczynek. Nie zabraknie też lokali zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni. Projekt będzie na tyle urozmaicony, że można porównywać go do nowej, 22. dzielnicy Gdyni.

Naturalne otoczenie, z którego znana jest Dąbrowa, było kolejną inspiracją dla projektantów. Na terenie osiedla przewidziano m.in. zielone oazy spokoju, kreatywne place zabaw oraz malowniczą przestrzeń spacerową, która spodoba się również amatorom porannego joggingu.

Do wykończenia wnętrz i części wspólnych użyte zostaną naturalne i trwałe materiały. ALLCON jak zwykle wykorzysta także szereg rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, w tym ogrody deszczowe i nowoczesne oświetlenie LED.

Z myślą o rowerzystach przy osiedlu powstaną stojaki na rowery. W halach garażowych przewidziano natomiast możliwość realizacji gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Osiedle mieszkaniowe Nowa Dąbrowa będzie realizowane w czterech etapach. Niebawem ruszą prace przygotowawcze pod budowę budynku A, który będzie realizowany w ramach I Etapu. W 5-piętrowym budynku A zaprojektowano 60 mieszkań od 1 do 4-pokojowych o powierzchni od 38 do 80 m².  Wszystkie mieszkania będą posiadały przestronne tarasy, balkony, loggie lub ogródki. Na kondygnacjach podziemnych znajdą się miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Powierzchnia użytkowa budynku A wyniesie 5 140 m2, a kubatura 20 084 m³. 


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 32 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów.