Budowa Roku 2020

Z satysfakcją informujemy, że Tarasy Bałtyku, nagrodzone w międzynarodowym konkursie European Property Awards, zostały ponownie wyróżnione. Gdański apartamentowiec otrzymał Nagrodę I stopnia w prestiżowym i najważniejszym konkursie w branży nieruchomości w Polsce - Budowa Roku. Nad realizacją projektu czuwał zespół ALLCON OSIEDLA oraz ALLCON BUDOWNICTWO.

European Property Awards 2019-2020

24 października 2019 roku, w Hotelu Lancaster w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród twórcom najlepszych europejskich inwestycji. Grono 80 niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało kilka tysięcy zgłoszonych projektów. Przedstawiciele Allcon Osiedla - Prezes Alina Łuczycka i Dyrektor ds. Sprzedaży Piotr Tarkowski - odebrali nagrody Best Residential High–rise Development Poland oraz FIVE STAR, w ramach prestiżowego konkursu European Property Awards 2019-2020, za projekt inwestycji Tarasy Bałtyku. To najwyższe w tej kategorii wyróżnienie w konkursie i znak perfekcji dla międzynarodowej branży nieruchomości i architektury.

Najciekawsze inwestycje Gazety Finansowej, Gentlemana oraz Home and Market

Tarasy Bałtyku oraz Kamienice Malczewskiego wśród najciekawszych inwestycji.

W ocenie Gazety Finansowej, Gentlemana oraz Home and Market to taka, która niesie ze sobą powiew świeżości – w postaci lokalizacji, architektury, elementów wykończenia – każda z tych składowych ma ogromne znaczenie dla odbioru całości. Na liście znajdują się tylko takie nieruchomości, które w jednym z tych trzech elementów wyróżniają się w sposób szczególny lub wyróżniają na wszystkich trzech polach.

Kamienice Malczewskiego 2 wyróżnione w plebiscycie Trojmiasto.pl na "Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2018"

9 kwietnia 2019 roku na portalu Trojmiasto.pl zostały opublikowane wyniki na "Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2018 roku". Inwestycja Kamienice Malczewskiego 2 zdobyła aż 1828 głosów w plebiscycie i zajęła tym samym drugie miejsce.

To była już 8 edycja tego konkursu, podczas którego o palmę pierwszeństwa walczyły inwestycje z Gdańska, Gdyni i Sopotu. W tegorocznym plebiscycie redakcja Trojmiasto.pl nominowała tylko 60 wybranych inwestycji, które uzyskały pozwolenie na użytkowanie w 2018 roku.

Gratulujmy zwycięzcy i dziękujemy bardzo za każdy głos oddany na naszą inwestycje. Czujemy się wyróżnieni.

DEWELOPER ROKU 2018

Raport Deweloper Roku 2018 to cykliczne zestawienie najlepszych deweloperów, prezentowane na łamach trzech tytułów: Gazeta Finansowa, Home&Market oraz Gentelman.

W tegorocznym Raporcie można m.in. przeczytać, że "Allcon to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych deweloperów w Trójmieście. Na rynku istnieje od 1990 roku. Wypracowany przez lata model współpracy z klientami, oparty na wiedzy, rzetelności i sprawnym doradztwie, pozwala firmie spełniać oczekiwania zarówno wytrawnych inwestorów, jak i osób poszukujących pierwszego mieszkania. Allcon Osiedla tworzy wyjątkowe, nadmorskie projekty, idealnie wpisujące się w charakter otoczenia."

PRZYJAZNY DEWELOPER 2018

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu ALLCON OSIEDLA został wyróżniony i pojawił się w wyjątkowym zestawieniu ”Przyjazny Deweloper 2018" - Liście Najlepszych firm deweloperskich i ich przyjaznych inwestycji. "Przyjazny Deweloper" to specjalne wyróżnienie, które przyznane zostało po raz szósty, jest to kontynuacją wspólnego projektu tygodnika Gazeta Finansowa i miesięcznika Gentleman oraz Home&Market.

ALLCON został wyróżniony m. in. za przyjazne nastawienie do klienta, oraz posiadanie w swojej ofercie nieruchomości dających komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Orły Wprost 2018

Allcon Osiedla Apartamenty Sp. z o.o. nagrodzone prestiżową nagrodą „Orły Wprost”. Wręczenie dyplomu odbyło się 24.04.2018 roku, podczas uroczystej gali w hotelu Mercure w Gdańsku.

Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

Nagroda wręczana jest największym zyskownym przedsiębiorstwom oraz przedsiębiorstwom najbardziej dynamicznie powiększającym swoje zyski.

Więcej na temat nagród na stronie: orly.wprost.pl/laureaci/2018

Budowa Roku 2016

W dniu 27 czerwca 2017 firma ALLCON w prestiżowym, ogólnopolskim Konkursie Budowa Roku 2016 otrzymała nagrodę III stopnia za realizację budynku DELTA w kompleksie mieszkaniowo-usługowym AWIATOR na gdańskiej Zaspie.

Sędziowie Konkursu docenili wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz rys historyczny inwestycji. AWIATOR został wybudowany na pasie startowym dawnego lotniska, które funkcjonowało w latach 1910-1974. Lokalizacja inwestycji stała się inspiracją dla Inwestora, a następnie dla projektantów. Nazwy czterech budynków: ALFA, BRAVO, CHURLIE i DELTA oraz zastosowane detale architektoniczne są ukłonem w kierunku lotniczej historii miejsca. Wygląd budynków stanowi ponadczasowy łącznik przeszłości z nowoczesnością.

Najlepsza inwestycja deweloperska w Gdańsku 2014

W przeprowadzonym przez magazyn ESTATE rankingu na NAJCIEKAWSZĄ INWESTYCJĘ W GDAŃSKU w 2014 roku Królewskie Wzgórze uplasowało się na II miejscu.

Jury wysoko oceniło: atrakcyjny projekt architektoniczny, przemyślaną koncepcję zagospodarowania terenów rekreacyjnych, wysoką jakość infrastruktury osiedlowej oraz atrakcyjny program mieszkaniowy.

Diamenty Forbesa 2012

Z satysfakcją informujemy, że Allcon Osiedla znalazła się w gronie laureatów prestiżowego rankingu "Diamentów Forbsa"; plasując się na 15 miejscu w regionie, w kategorii firm o przychodach od 50 do 250 mlnl PLN - za rok 2010. Ranking wykonany jest w oparciu o szwajcarską metodę wyceny wartości firm, która uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku. „Diamenty Forbsa” przyznaje redakcja miesięcznika Forbs i firma Dun&Bradstreet – za szybkie, dynamiczne zwiększenie wartości rynkowej firmy.

Najlepsze Stoisko Targowe

W dniach 25 i 26 września 2010 w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich w Gdańsku Oliwie, odbyła się kolejna, jesienna edycja Targów Mieszkaniowych. Targi do wyjątkowa okazja do skonfrontowania ofert wszystkich firm budujących mieszkania w Trójmieście, to również czas debiutów nowych inwestycji. Premierę nowej inwestycji AWIATORA, poprzedziliśmy kampanią reklamową w mediach. Nowe stoisko targowe Allcon było dedykowane także debiutowi oferty nowej inwestycji, usytuowanej na gdańskiej Zaspie, przy Alei Jana Pawła II. Odwiedziło nas wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania w Awiatorze. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy na targach odwiedzili nasze stoisko

Przyjazny Wystawca 2010

Podczas wiosennej edycji Targów Mieszkaniowych - Tabela Ofert, które odbyły się w dniach: 24 i 25 kwietnia 2010 wręczono prestiżowe nagrody w plebiscycie PRZYJAZNY WYSTAWCA. Allcon otrzymał w tej kategorii wysokie, II miejsce, tym bardziej cenne gdyż zostało ono przyznane głosami Osób Zwiedzających Targi.

Diamenty Forbesa 2009

Diamenty Forbesa - ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ostatnich trzech latach przygotowany we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet. Lista opracowana została na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny wykorzystano dane z lat 2005 – 2007 uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.

Gazela Biznesu 2007

W organizowanym przez magazyn "Puls Biznesu" corocznym konkursie, firma deweloperska Allcon Osiedla otrzymała elitarną nagrodę Gazela Biznesu za rok 2007 w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm.

Budowa Roku 2006

Zespół mieszkaniowo-usługowy Redłowska Kaskada w Gdyni został uhonorowanych tytułem Budowa Roku 2006 i nagrodą I stopnia w konkursie organizowanym już po raz 17 przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa i Ministerstwo Budownictwa.

Czas Gdyni 2006

10 lutego 2007 r. zostały rozdane nagrody i wyróżnienia w konkursie "Czas Gdyni", organizowanym rokrocznie przez Radę Miasta Gdyni. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej, zdaniem kapituły konkursowej, gdyńskiej inwestycji. Zgłoszone kandydatury wyróżniać się muszą miedzy innymi: walorami architektonicznymi, wpływem na rozwój turystyki i promocję miasta, liczbą utworzonych miejsc pracy. W tegorocznej edycji konkursu, wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miasta za "Najlepszą gdyńską inwestycję roku 2006", przyznano firmie Allcon Osiedla Sp. z. o.o. za realizację "Zespołu mieszkaniowo-usługowego REDŁOWSKA KASKADA" w Gdyni.

Budowle na medal 2004

10 lutego 2004 w Gdyni rozdane zostały nagrody i wyróżnienia w konkursie "Czas Gdyni", organizowanym rokrocznie przez Radę Miasta Gdyni. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej, zdaniem kapituły konkursowej, gdyńskiej inwestycji. Zgłoszone kandydatury wyróżniać się muszą miedzy innymi: walorami architektonicznymi, wpływem na rozwój turystyki i promocję miasta, liczbą utworzonych miejsc pracy. W tym roku wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miasta za zespół usługowo-mieszkalny "Witawa" w Gdyni przyznano firmom: Allcon Osiedla Sp. z. o.o., Ekolan S.A. i Witawa Sp. z o.o..

Budowa Roku 2002

13 czerwca 2003 r. w Warszawie rozstrzygnięto XIII edycję konkursu "Budowa Roku" organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Podwójna trzynastka okazała się szczęśliwa dla firm Allcon Osiedla Sp. z o.o., jako Inwestora i Allcon S.A., jako Generalnego Wykonawcy. Firmy te mogą poszczycić się zdobyciem Nagrody I stopnia i uzyskaniem tytułu "Budowa Roku 2002" w kategorii "Budownictwa mieszkaniowego" za zespół usługowo-mieszkaniowy WITAWA w Gdyni Witominie. Dyplomem uznania w tej kategorii uhonorowano również budynek mieszkalno-usługowy VILLA SOBIESKI w Sopocie, zrealizowany przez Allcon S.A., a w segmencie obiektów przemysłowych i halowych wyróżnienie zdobył zakład produkcyjny firmy VECTOR w Gdyni.