Zwycięzca plebiscytu Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa 2023 roku

21 kwietnia 2024 roku zakończyła się 13. edycja plebiscytu realizowanego przez portal Trójmiasto.pl. Inwestycja Atrium Oliva w Gdańsku zdobyła I miejsce, uzyskując rekordową liczbę 3676 głosów oraz tytuł „Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej 2023 roku”. Czytelnicy Trojmiasto.pl wybrali projekt ALLCON spośród 64 obiektów, które częściowo lub w całości zostały ukończone w minionym roku.

Budowa Roku 2022

Podczas 33. ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa tytuł Budowy Roku i nagrodę I stopnia zdobyły MŁYNY GDAŃSKIE. Nagrody przyznawane są najbardziej wyróżniającym się obiektom i procesom budowlanym realizowanym w Polsce. Tytuł Budowy Roku to kolejna nagroda zdobyta przez Młyny Gdańskie, wcześniej inwestycja otrzymała tytuł: "Inwestycja roku 2021" (Obido.pl) oraz "Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa 2022 roku" (Trojmiasto.pl).

Lider Nieruchomości 2022 Otodom

21 kwietnia 2023 roku w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród, podczas której ALLCON zdobył tytuł „Lidera Nieruchomości 2022”. Niezależne jury doceniło spójność koncepcji naszych inwestycji, kontekst otoczenia, obsługę Klientów czy aspekty środowiskowe. Ponadto, brane były pod uwagę takie czynniki, jak: ergonomia mieszkań i ich wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców czy zaspokajanie potrzeb inkluzyjności.

Laureat plebiscytu Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2022 roku

16 marca 2023 roku zakończyła się 12. edycja plebiscytu realizowanego przez portal trójmiasto.pl. Spośród 60 inwestycji mieszkaniowych, wybudowanych i oddanych do użytku w minionym roku, Internauci wybrali te najciekawsze. Laureatem tegorocznego plebiscytu zostały Młyny Gdańskie. To ogromna radość, gdy inwestycja ALLCON drugi rok z rzędu znajduje się na podium. Ubiegłoroczny plebiscyt, dzięki 2183 głosom, zapewnił zwycięstwo Tarasom Bałtyku, zlokalizowanym w gdańskiej dzielnicy Przymorze. Młyny Gdańskie zdobyły o 391 głosów więcej, plasując się tym samym w ścisłej czołówce. 

EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2022-2023

Atrium Oliva, inwestycja premium w Gdańsku, otrzymała nagrodę European Property Awards 2022-2023 w kategorii Residential Development 20+ Units. To jedna z najważniejszych nagród światowej branży nieruchomości. Niezależne, międzynarodowe jury 80 ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów, doceniło m.in. architekturę inwestycji, standard wykończenia, zastosowane innowacje oraz ekologiczne rozwiązania. Inwestycja zdobyła dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR, co oznacza, że Atrium Oliva jest najlepszą inwestycją w Europie w swojej kategorii.

ZWYCIĘZCA PLEBISCYTU NAJCIEKAWSZA INWESTYCJA MIESZKANIOWA 2021 ROKU

Tarasy Bałtyku, usytuowane w pierwszej linii zabudowy od morza, po raz kolejny wyróżnione. Po zwycięstwie w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2019-2020 i otrzymaniu wyróżnienia FIVE STAR, a następnie zdobyciu Nagrody I Stopnia w krajowym konkursie Budowa Roku 2020, apartamentowiec zdobył tytuł „Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej 2021 Roku w Trójmieście”.

Budowa Roku 2020

Z satysfakcją informujemy, że Tarasy Bałtyku, nagrodzone w międzynarodowym konkursie European Property Awards, zostały ponownie wyróżnione. Gdański apartamentowiec otrzymał Nagrodę I stopnia w prestiżowym i najważniejszym konkursie w branży nieruchomości w Polsce - Budowa Roku.

ZWYCIĘZCA PLEBISCYTU INWESTYCJA ROKU 2021 W TRÓJMIEŚCIE

Młyny Gdańskie otrzymały tytuł Najlepszej Inwestycji Roku 2021 w Trójmieście. Użytkownicy portalu Obido.pl docenili m.in.: atrakcyjną architekturę, dogodną lokalizację (2 km od Śródmieścia Gdańska), funkcjonalny rozkład mieszkań i ich nasłonecznienie, komfortowe części wspólne, takie jak: strefa fitness czy sala klubowa. Dziękujemy za głosy i kolejny dowód zaufania. 

European Property Awards 2019-2020

24 października 2019 roku, w Hotelu Lancaster w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród twórcom najlepszych europejskich inwestycji. Grono 80 niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało kilka tysięcy zgłoszonych projektów. Przedstawiciele ALLCON - odebrali nagrody Best Residential High–rise Development Poland oraz FIVE STAR, w ramach prestiżowego konkursu European Property Awards 2019-2020, za projekt inwestycji Tarasy Bałtyku. To najwyższe w tej kategorii wyróżnienie w konkursie i znak perfekcji dla międzynarodowej branży nieruchomości i architektury.

DEWELOPER ROKU 2018

Raport Deweloper Roku 2018 to cykliczne zestawienie najlepszych deweloperów, prezentowane na łamach trzech tytułów: Gazeta Finansowa, Home&Market oraz Gentelman.

W tegorocznym Raporcie można m.in. przeczytać, że "ALLCON to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych deweloperów w Trójmieście. Na rynku istnieje od 1990 roku. Wypracowany przez lata model współpracy z klientami, oparty na wiedzy, rzetelności i sprawnym doradztwie, pozwala firmie spełniać oczekiwania zarówno wytrawnych inwestorów, jak i osób poszukujących pierwszego mieszkania. ALLCON tworzy wyjątkowe, nadmorskie projekty, idealnie wpisujące się w charakter otoczenia."

PRZYJAZNY DEWELOPER 2018

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu ALLCON został wyróżniony i pojawił się w wyjątkowym zestawieniu ”Przyjazny Deweloper 2018" - Liście Najlepszych firm deweloperskich i ich przyjaznych inwestycji. "Przyjazny Deweloper" to specjalne wyróżnienie, które przyznane zostało po raz szósty, jest to kontynuacją wspólnego projektu tygodnika Gazeta Finansowa i miesięcznika Gentleman oraz Home&Market.

ALLCON został wyróżniony m. in. za przyjazne nastawienie do klienta, oraz posiadanie w swojej ofercie nieruchomości dających komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Orły Wprost 2018

ALLCON nagrodzony prestiżową nagrodą „Orły Wprost”. Wręczenie dyplomu odbyło się 24.04.2018 roku, podczas uroczystej gali w hotelu Mercure w Gdańsku.

Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

Nagroda wręczana jest największym zyskownym przedsiębiorstwom oraz przedsiębiorstwom najbardziej dynamicznie powiększającym swoje zyski.

Budowa Roku 2016

W dniu 27 czerwca 2017 ALLCON w prestiżowym, ogólnopolskim Konkursie Budowa Roku 2016 otrzymała nagrodę III stopnia za realizację budynku DELTA w kompleksie mieszkaniowo-usługowym AWIATOR na gdańskiej Zaspie.

Sędziowie Konkursu docenili wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz rys historyczny inwestycji. AWIATOR został wybudowany na pasie startowym dawnego lotniska, które funkcjonowało w latach 1910-1974. Lokalizacja inwestycji stała się inspiracją dla Inwestora, a następnie dla projektantów. Nazwy czterech budynków: ALFA, BRAVO, CHURLIE i DELTA oraz zastosowane detale architektoniczne są ukłonem w kierunku lotniczej historii miejsca. Wygląd budynków stanowi ponadczasowy łącznik przeszłości z nowoczesnością.

Najlepsza inwestycja deweloperska w Gdańsku 2014

W przeprowadzonym przez magazyn ESTATE rankingu na NAJCIEKAWSZĄ INWESTYCJĘ W GDAŃSKU w 2014 roku Królewskie Wzgórze uplasowało się na II miejscu.

Jury wysoko oceniło: atrakcyjny projekt architektoniczny, przemyślaną koncepcję zagospodarowania terenów rekreacyjnych, wysoką jakość infrastruktury osiedlowej oraz atrakcyjny program mieszkaniowy.

Diamenty Forbesa 2012

Z satysfakcją informujemy, że ALLCON znalazł się w gronie laureatów prestiżowego rankingu "Diamentów Forbsa"; plasując się na 15 miejscu w regionie, w kategorii firm o przychodach od 50 do 250 mlnl PLN - za rok 2010. Ranking wykonany jest w oparciu o szwajcarską metodę wyceny wartości firm, która uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku. „Diamenty Forbsa” przyznaje redakcja miesięcznika Forbs i firma Dun&Bradstreet – za szybkie, dynamiczne zwiększenie wartości rynkowej firmy.

Najciekawsze inwestycje Gazety Finansowej, Gentlemana oraz Home and Market

Tarasy Bałtyku oraz Kamienice Malczewskiego wśród najciekawszych inwestycji.

W ocenie Gazety Finansowej, Gentlemana oraz Home and Market to taka, która niesie ze sobą powiew świeżości – w postaci lokalizacji, architektury, elementów wykończenia – każda z tych składowych ma ogromne znaczenie dla odbioru całości. Na liście znajdują się tylko takie nieruchomości, które w jednym z tych trzech elementów wyróżniają się w sposób szczególny lub wyróżniają na wszystkich trzech polach.

Najlepsze Stoisko Targowe

W dniach 25 i 26 września 2010 w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich w Gdańsku Oliwie, odbyła się kolejna, jesienna edycja Targów Mieszkaniowych. Targi do wyjątkowa okazja do skonfrontowania ofert wszystkich firm budujących mieszkania w Trójmieście, to również czas debiutów nowych inwestycji. Premierę nowej inwestycji AWIATORA, poprzedziliśmy kampanią reklamową w mediach. Nowe stoisko targowe ALLCON było dedykowane także debiutowi oferty nowej inwestycji, usytuowanej na gdańskiej Zaspie, przy Alei Jana Pawła II. Odwiedziło nas wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania w Awiatorze. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy na targach odwiedzili nasze stoisko

Przyjazny Wystawca 2010

Podczas wiosennej edycji Targów Mieszkaniowych - Tabela Ofert, które odbyły się w dniach: 24 i 25 kwietnia 2010 wręczono prestiżowe nagrody w plebiscycie PRZYJAZNY WYSTAWCA.  ALLCON otrzymał w tej kategorii wysokie, II miejsce, tym bardziej cenne, gdyż zostało ono przyznane głosami Osób Zwiedzających Targi.

Diamenty Forbesa 2009

Diamenty Forbesa - ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ostatnich trzech latach przygotowany we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet. Lista opracowana została na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny wykorzystano dane z lat 2005 – 2007 uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.

Gazela Biznesu 2007

W organizowanym przez magazyn "Puls Biznesu" corocznym konkursie, Spółka Deweloperska  ALLCON otrzymała elitarną nagrodę Gazela Biznesu za rok 2007 w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm.

Budowa Roku 2006

Zespół mieszkaniowo-usługowy Redłowska Kaskada w Gdyni został uhonorowanych tytułem Budowa Roku 2006 i nagrodą I stopnia w konkursie organizowanym już po raz 17 przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa i Ministerstwo Budownictwa.

Czas Gdyni 2006

10 lutego 2007 r. zostały rozdane nagrody i wyróżnienia w konkursie "Czas Gdyni", organizowanym rokrocznie przez Radę Miasta Gdyni. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej, zdaniem kapituły konkursowej, gdyńskiej inwestycji. Zgłoszone kandydatury wyróżniać się muszą miedzy innymi: walorami architektonicznymi, wpływem na rozwój turystyki i promocję miasta, liczbą utworzonych miejsc pracy. W tegorocznej edycji konkursu, wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miasta za "Najlepszą gdyńską inwestycję roku 2006", przyznano ALLCON za realizację "Zespołu mieszkaniowo-usługowego REDŁOWSKA KASKADA" w Gdyni.