Biurowiec LPP wśród najlepszych gdańskich realizacji architektonicznych

2 czerwca 2016 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najlepszą gdańską realizację architektoniczną 2011-2015, zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (Oddział Wybrzeże). Kapituła nagrody uhonorowała dyplomem przebudowę siedziby LPP przy ul. Łąkowej 34/44, której generalnym wykonawcą był ALLCON Budownictwo.

Czujemy się zaszczyceni, że wykonana przez nas realizacja znalazła się w gronie nominowanych do nagrody, bo to potwierdza wysoką jakość obiektów, które budujemy. To dla nas – generalnego wykonawcy, którego działalność skupiona jest na regionie pomorskim – tym bardziej satysfakcjonujące że konkurs miał charakter ściśle lokalny. W gdańskiej siedzibie SARP zgromadziło się wielu architektów, inwestorów i wykonawców, którzy czynnie kształtują przestrzeń urbanistyczną naszego regionu. Budynek biurowy LPP pozytywnie wpisuje się w ten proces – mówi Jakub Dobrowodzki, Dyrektor Generalny w ALLCON Budownictwo.

Prowadzone przez ALLCON Budownictwo prace w zakresie generalnego wykonawstwa polegały na przebudowie i rozbudowie modernistycznego budynku magazynowo-biurowego wzniesionego w latach 1924-1927 i przekształceniu go w nowoczesny biurowiec. Siedziba firmy LPP umiejscowiona jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, dlatego wszelkie plany i modernizacja odbywały się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. W sześciokondygnacyjnym budynku zachowano charakterystyczne cechy architektury modernistycznej, łącząc je z nowoczesnymi przestrzeniami wewnętrznymi. Zagospodarowaniu uległ również teren wokół budynku w postaci elementów tzw. małej architektury: ogrodzenie, brama wjazdowa, wiata na rowery, portiernia oraz oświetlenie.

Zamierzeniem inwestora było stworzenie najlepszych i zarazem atrakcyjnych warunków do pracy dla kilkuset pracowników LPP. Nowe przestrzenie pełnią nie tylko funkcję biurową, ale także rekreacji, wypoczynku, fitness, odnowy biologicznej, klubokawiarni.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi  8 792 m², a kubatura 19 750 m³.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).