Nowy salon Skody w Trójmieście

Zakończyła się budowa nowego, dwukondygnacyjnego salonu samochodowego Skody. Inwestorem zlokalizowanego w Gdańsku obiektu jest znany trójmiejski dealer samochodów – firma Plichta, a generalnym wykonawcą spółka ALLCON Budownictwo.

Nowo powstały obiekt jest trzecim salonem samochodowym Skody wybudowanym przez ALLCON Budownictwo dla tego inwestora. Realizacja mieszczącego się w Gdańsku przy ul. Lubowidzkiej budynku o kubaturze 16 679 m3 i powierzchni 2 565 m2 trwała 7 miesięcy. Pozostałe dwa salony znajdują się w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej oraz w Gdyni przy ul. Morskiej.

ALLCON Budownictwo jest obecnie również w trakcie realizacji dwóch innych inwestycji dla firmy Plichta – salonów samochodowych marek Audi i SEAT. Prace budowlane w przypadku obu obiektów zakończą się w październiku 2016 roku.

 


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).