Rusza budowa 2. etapu Kamienic Malczewskiego w Gdańsku

Na początku września ALLCON Budownictwo jako generalny wykonawca rozpoczął realizację usytuowanej w pobliżu centrum Gdańska inwestycji Kamienice Malczewskiego 2. Powstające osiedle będzie kontynuacją projektu zrealizowanego po sąsiedzku na przełomie 2014 i 2015 roku.

W ramach Kamienic Malczewskiego 2 powstanie łącznie 15 kameralnych, wielorodzinnych budynków. Na rozpoczętym właśnie I etapie zostaną zrealizowane 3 budynki, w których znajdować się będą 2-, 3- oraz 4–pokojowe apartamenty o powierzchni od 39 do 102 m2. Apartamentowy charakter inwestycji przełoży się na wysoki standard lokali, które cechować będą: podwyższona wysokość pomieszczeń, duże balkony i tarasy przy mieszkaniach na parterze i poddaszu. Każdy budynek zostanie również wyposażony w windę oraz halę garażową z miejscami postojowymi i pomieszczeniami na akcesoria samochodowe. Inwestycję wyróżniać będzie autorski projekt aranżacji wnętrz w konwencji „Art” z galerią nowoczesnych obrazów.

Kubatura budynków powstających obecnie budynków to 12 106 m3, natomiast ich powierzchnia całkowita 6 012 m2. Prace budowlane zostały zaplanowane na 12 miesięcy.

Deweloperem inwestycji jest spółka ALLCON Osiedla, która wraz z ALLCON Investment i ALLCON Budownictwo wchodzi w skład Grupy ALLCON.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).