Audi Centrum Gdynia. Nowy Salon. Nowoczesny design

28 października został otwarty po raz pierwszy w historii Gdyni nowy autoryzowany salon i serwis marki Audi. Inwestor, firma Plichta, po raz kolejny powierzyła wykonanie salonu marki premium firmie ALLCON Budownictwo.

Pierwszy z obiektów marki Audi, Audi Centrum Gdańsk powstał w 2015 roku na ternie Gdańska przy ulicy Lubowidzkiej 44. ALLCON Budownictwo jako generalny wykonawca doskonale wywiązał się z wymogów Inwestora – firmy Plichta jak i samej marki Audi. Dzięki tej inwestycji oraz zdobytemu przez inwestora zaufaniu klientów  już po roku mapa trójmiejskich dealerów samochodowych powiększyła się o kolejny ekskluzywny obiekt marki premium – Salon Audi Centrum Gdynia   przy ul. Łużyckiej 3 w Gdyni. Sama inwestycja została zrealizowana w założonym terminie 7 miesięcy od złożonego projektu. To co wyróżnia salon od innych punktów dealerskich różnych marek samochodowych to m.in. nowoczesny design elewacji wykonanej ze specjalnej perforowanej blachy z anodowanego aluminium oraz charakterystyczne wnętrze z zaokrąglonymi ścianami wykończonymi wraz z posadzką specjalną żywicą epoksydową w kolorze głębokiej czerni. Całkowita powierzchnia salonu 2 297,53m2 została wykonana z zachowaniem najwyższych standardów architektonicznych dla marki Audi. Również ten obiekt został tak zaprojektowany aby mieścił w sobie zarówno ekspozycje aut nowych jak i ekskluzywną ekspozycję aut używanych w połączeniu z serwisem i magazynem części. Otoczenie obiektu zapewnia klientom swobodę poruszania i parkowania.

- ALLCON Budownictwo już po raz kolejny udowodniła, że w trakcie  wieloletniej współpracy jest w stanie  w sposób ciągły realizować inwestycje o najwyższym wymaganym standardzie z zachowaniem reżimu czasowego. Współpraca z takim wykonawcą wspiera  inwestora w realizacji  zamierzeń i  celów biznesowych. Przekłada się  również  na wiarygodność  u producenta aut jak i  potencjalnych klientów.  Konkretne, wspólnie opracowane i przeprowadzone zgodnie z harmonogramem  działania są skuteczne - powstał  drugi pełny autoryzowany  salon i serwis marki Audi i zarazem kolejny salon wybudowany przy zachowaniu najwyższych standardów producenta aut – mówi Aleksander Plichta, Prezes Zarządu PLICHTA, właściciel Audi Centrum Gdańsk i Audi Centrum Gdynia oraz innych autoryzowanych salonów z grupy Volkswagena.

Audi Centrum Gdynia to kolejna udana inwestycja po otwartym już w tym roku  salonie Skody oraz salonie Seata dla firmy Plichta przez ALLCON Budownictwo. Generalny wykonawca w trakcie 14 lat współpracy z Inwestorem wybudował na jego zlecenie łącznie 8 autoryzowanych salonów  samochodowych.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).