Przewagi lokalnego generalnego wykonawcy

Znajomość miejscowych realiów administracyjnych i umiejętność wspierania inwestorów w procesach formalnych, dostęp do zaufanych i sprawdzonych podwykonawców z regionu, doświadczenie zbudowane na lokalnych inwestycjach – to główne zalety generalnych wykonawców stawiających na rozwój biznesu w określonej lokalizacji.

Jako ALLCON BUDOWNICTWO od początku prowadzenia działalności stawiamy na rozwój w województwie pomorskim. W ciągu 27 lat zrealizowaliśmy w regionie kilkadziesiąt inwestycji, którymi zapracowaliśmy na renomę solidnego, terminowego i wysoko jakościowego generalnego wykonawcy, specjalizującego się w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, przemysłowym i hotelowym. Dzięki zbieranym na lokalnych placach budów doświadczeniom dobrze poznaliśmy specyfikę pracy na Pomorzu. Znajomość regionalnych uwarunkowań to jedno z podstawowych wymagań inwestorów, które daje im swego rodzaju gwarancję, że budowa zostanie ukończona w terminie i przy zachowaniu odpowiedniego standardu. Poniżej zwracamy uwagę na kilka elementów, które wpływają na regionalny know-how generalnego wykonawcy.

Formalności: od projektu po pozwolenie na użytkowanie

Pod hasłem jakości należy rozumieć całościowy proces powstawania budynku – od projektu przez wykonawstwo po odbiory końcowe. Przewagą zakorzenionych na lokalnym rynku generalnych wykonawców jest umiejętność kompleksowego zarządzania realizacją inwestycji nie tylko w zakresie wykonawczym, lecz również w formalno-projektowym. Wiemy z doświadczenia, że inwestorzy spoza regionu doceniają, że w ramach współpracy z nami mogą liczyć na prowadzenie działań administracyjnych, bo widzą w tym oszczędność czasu i pracy. To m.in. wsparcie w uzyskaniu pozwolenia na budowę według projektu budowlanego opracowanego przez nas na podstawie wytycznych inwestora, a także pełna obsługa procesu odbiorczego wraz z przygotowaniem dokumentacji powykonawczej.

Budowa: umiejętność dopasowania się do lokalnych realiów

Znajomość cech lokalnego rynku jest także kluczowa w trakcie prac budowlanych. Doskonale obrazuje to przykład Trójmiasta, którego wyraźnie turystyczny charakter nie pozostaje bez wpływu na działania generalnego wykonawcy. Dotyczy to zwłaszcza specyfiki pracy w miejscach o gęstej zabudowie, w ścisłych centrach miast o dużym znaczeniu historycznym (z tym często wiąże się konieczność współpracy z konserwatorem zabytków i firmą archeologiczną, a nawet adaptacji zabytków do bieżącego projektu) czy sporym natężeniu ruchu turystycznego. W naszym portfolio znajduje się szereg tego typu realizacji, wśród których warto wymienić np. biurowce LPP przy ul. Łąkowej w Gdańsku i Tryton w bezpośredniej bliskości gdańskiego Europejskiego Centrum Solidarności, obiekt handlowo-usługowy Krzywy Domek przy ul. Monte Casino w Sopocie czy hotele Radisson Blue, Puro i Długi Targ w sercu Gdańska. Praca w tak znanych i ważnych lokalizacjach z pewnością podnosi poziom trudności realizacji kontraktów, ale znajomość lokalnego rynku pozwala przewidywać „niespodziewane” sytuacje i umożliwia skuteczne oraz terminowe działanie.

Podwykonawcy: dostęp do sprawdzonych firm z regionu

Wieloletnia działalność na rynku regionalnym bez wątpienia wpływa na budowę partnerskich relacji generalnego wykonawcy z podwykonawcami. Dostęp do sieci sprawdzonych firm to jedna z gwarancji terminowości i wysokiej jakości realizacji. Co ważne, skupiona na konkretnej lokalizacji firma daje podwykonawcom pewność cyklicznych zleceń, przez co staje się dla nich pod tym względem lepszym partnerem od generalnych wykonawców obecnych w regionie wyłącznie incydentalnie.

Powyższe punkty były wielokrotnie traktowane przez inwestorów – zarówno wywodzących się z pomorskiego rynku, jak i z innych regionów polski oraz zagranicznych – jako argumenty za podjęciem decyzji o współpracy z ALLCON BUDOWNICTWO. Stała obecność na Pomorzu to cecha rozpoznawcza naszej spółki i mocny wyróżnik na tle konkurencji.


O ALLCON Budownictwo:

ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).