Allcon Budownictwo nagrodzony za realizację Awiator Delta

  • Allcon Budownictwo wraz z Allcon Osiedla otrzymały nagrodę III stopnia w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2016”.
  • Komisja konkursowa doceniła tym samym realizację budynku Awiator Delta, ostatniego etapu osiedla mieszkaniowego w Gdańsku Zaspie.
  • Dla Allcon Budownictwo to piąte z rzędu wyróżnienie w tym konkursie.

Coroczny konkurs „Budowa Roku” organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Ocenie komisji konkursowej podlegają m.in. takie elementy procesu budowlanego jak: organizacja i jakość robót, BHP, koszty realizacji, zastosowane rozwiązania formalno-prawne czy wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko.

Nagroda III stopnia w kategorii osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości powyżej 25 mln zł została przyznana Allcon Budownictwo i Allcon Osiedla za realizację obiektu Awiator Delta, będącego czwartym i ostatnim etapem budowy osiedla zlokalizowanego w Gdańsku Zaspie przy Al. Jana Pawła II. W budynku znajdują się 143 mieszkania, obiekt jest również wyposażony w 135 miejsc parkingowych. Jego kubatura wynosi 62 716 m3, a powierzchnia użytkowa 15 804 m2. Awiator Delta został ukończony pod koniec 2016 roku.

Tegoroczna nagroda jest piątą z rzędu, jaką Allcon Budownictwo otrzymał w konkursie „Budowa Roku”. Pozostałe w ostatnich latach to: nagroda I stopnia za realizację Golden Tulip Gdańsk Residence w 2013 roku, nagrody II stopnia za realizację Hotelu Puro w 2014 i przebudowę siedziby LPP w 2015 roku oraz III stopnia za budowę Słupskiego Inkubatora Technologicznego w 2012 roku.

Osiedle Awiator – podstawowe informacje

Na osiedlu Awiator znajdują się łącznie 592 mieszkania. W części parterowej każdego z wchodzących w skład inwestycji obiektów znajdują się także lokale handlowo-usługowe. Awiator wyróżnia się na trójmiejskiej mapie inwestycji mieszkaniowych ciekawą koncepcją, ściśle powiązaną z lotniczą historią Gdańska Zaspy. W lokalizacji ukończonej właśnie inwestycji do 30 marca 1974 r. funkcjonowało lotnisko „Gdańsk-Wrzeszcz”. Inwestycja przywołuje tę historię nazwami budynków i rozwiązaniami architektonicznymi. Ustawienie składających się na osiedle obiektów Alfa, Bravo, Charlie i Delta pod łagodnym kątem do Al. Jana Pawła II imituje pozycję samolotu na linii startu, wejścia do części wspólnych nawiązują do konstrukcji skrzydeł, a w poczekalniach i portierniach znajdują się lotnicze detale, takie jak modele samolotów czy fotografie wykonane z lotu ptaka.


O ALLCON Budownictwo:

ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).