„Wizyta” na Osiedlu Gdyńskim

Trwają prace budowlane na II etapie realizacji Osiedla Gdyńskiego (powstają budynki 4, 5 i 6). Co warto wiedzieć o tej inwestycji?

Osiedle Gdyńskie wyróżnia się spójną zabudową wykorzystującą proste i geometryczne formy, których regularność przełamują cofnięte kondygnacje budynków. W całości inwestycji zaplanowanych jest siedem trzykondygnacyjnych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych z podziemnymi halami garażowymi. Na osiedlu znajdować się będą 242 mieszkania, zaplanowano również powstanie 229 miejsc postojowych w garażach. Kubatura wszystkich budynków wyniesie 93 620 m3, a ich całkowita powierzchnia użytkowa 29 018 m2. Kameralne, dwupiętrowe budynki stanowią połączenie nowoczesnej bryły z białą kolorystką elewacji, charakterystyczną dla architektury nadmorskich kurortów.

Inwestycja została usytuowana w Gdyni Oksywiu przy ul. Australijskiej, na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu sprawia, że mieszkańcy osiedla mają zapewniony codzienny kontakt z naturą, spokój i możliwość relaksu. Nowoczesne rozwiązania komunikacyjne zbliżyły Oksywie do centrum Gdyni. Trasa szybkiego ruch im. E. Kwiatkowskiego łączy dzielnicę z obwodnicą Trójmiasta, a zmodernizowana, dwupasmowa ulica Janka Wiśniewskiego prowadzi do centrum Gdyni.

Lokalizacja osiedla zainspirowała architektów do stworzenia osiedla nawiązującego stylistyką do charakterystycznych projektów gdyńskiej architektury nadmorskiej. Oprócz wnętrz w stylu marynistycznym zdecydowano się także na wprowadzenie rozwiązań wpływających na wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców. W budynkach zastosowano między innymi windy osobowe komunikujące hale garażowe z częścią mieszkaniową, ogrodzenie osiedla oraz wideodomofony.

Poniżej znajduje się materiał wideo prezentujący Osiedle Gdyńskie. Film został przygotowany przez dewelopera inwestycji – spółkę Allcon Osiedla.

Allcon Budownictwo – zrealizowane i planowane inwestycje

Budownictwo mieszkaniowe zajmuje obecnie bardzo ważną część wszystkich realizowanych przez nas inwestycji. Tylko w tym roku ukończyliśmy kilka trójmiejskich osiedli, m.in.: Awiatora, Królewskie Wzgórze i Neptun Park IV, a także obiekt Zatoka Komfortu w Jastarni. Obecnie, oprócz prowadzenia prac na Osiedlu Gdyńskim, znajdujemy się także na ostatnim etapie budowy Waterlane Island oraz realizujemy następujące inwestycje: Willa Park, Domy Pod Koroną, Zielona Aleja, Nexo Apartamenty na Klifie, Apartamenty Dolny Sopot i Kamienice Malczewskiego 2.


O ALLCON Budownictwo:

Allcon Budownictwo Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).