Allcon z inwestycją mieszkaniową w Pucku

  • Allcon Budownictwo zrealizuje nową inwestycję na mieszkaniowej mapie Pucka.
  • Deweloperem inwestycji o nazwie Nexo Apartamenty Na Klifie jest Allcon Osiedla, wspólnie z generalnym wykonawcą będący częścią Grupy Allcon.
  • W ramach prac powstaną 2 budynki A i B o łącznej liczbie 50 mieszkań.

Inwestycja Nexo Apartamenty Na Klifie powstaje w Pucku przy ul. Nowy Świat, 300 m od plaży Zatoki Puckiej. Generalny wykonawca wybuduje 2 obiekty (A i B) mieszkalne o 4 kondygnacjach naziemnych oraz jedną kondygnacją podziemną, przeznaczoną na halę garażową. W budynkach znajdzie się 50 lokali mieszkalnych, po 25 w każdym. Apartamenty zostały zaprojektowane w układzie jedno, dwu i trzypokojowym. Dostępna będzie także opcja łączenia mieszkań parteru, co zapewni ich właścicielom większą liczbę pokoi.

Niska, 3-piętrowa zabudowa, różnorodność powierzchni mieszkań oraz nadmorska lokalizacja, sprawiają, że Nexo Apartamenty Na Klifie to oferta odpowiednia zarówno do stałego, całorocznego zamieszkania, jak i do sezonowego wypoczynku.

Do dyspozycji mieszkańców oddanych będzie 33 podziemnych miejsc parkingowych wraz z 29 boksami na akcesoria samochodowe. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w inwestycji wyniesie 2 068 m2, a zsumowana kubatura obiektów 14 469 tys. m3. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2017 roku.

Deweloperem inwestycji jest spółka Allcon Osiedla, która wraz z generalnym wykonawcą budynków oraz spółką Allcon Investment wchodzi w skład Grupy Allcon.

Co jeszcze realizuje Allcon Budownictwo?

Pod koniec 2017 roku generalny wykonawca rozpoczął również inne realizacje z zakresu budownictwa mieszkaniowego – inwestycję Zielona Aleja w Gdańsku Morenie oraz Apartamenty Dolny Sopot w Sopocie. Obecnie firma prowadzi także prace przy 5 innych inwestycjach tego typu: Domach pod Koroną (Gdańsk), Kamienicach Malczewskiego 2 (Gdańsk), Willi Park (Gdynia), Osiedlu Gdyńskim (Gdynia) oraz Waterlane Island (Gdańsk).

Podczas wieloletniej obecności na pomorskim rynku budowlanym generalny wykonawca ukończył 20 inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego i apartamentowego - ich łączna kubatura to 880 tys. m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 250 tys. m2. Ta kategoria budownictwa to obok biurowego, hotelowego i przemysłowego główny filar aktywności spółki.


O Allcon Budownictwo:

Allcon Budownictwo Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).