Zrealizujemy apartamenty w Sopocie

  • Apartamenty Dolny Sopot – tak nazywa się nowa inwestycja na mieszkaniowej mapie Sopotu.
  • Generalnym wykonawcą projektu została gdyńska firma Allcon Budownictwo, a jego inwestorem jest spółka TDG Sopot 7.
  • Prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2018 roku i potrwają 16 miesięcy.

W ramach umowy pomiędzy TDG Sopot 7 a Allconem Budownictwo powstaną 2 budynki mieszkalne przy Al. Niepodległości w Sopocie. W Apartamentach Dolny Sopot znajdzie się 91 lokali apartamentowych – 55 w budynku A i 36 w B. Łączna powierzchnia całkowita obu obiektów wyniesie 9 377 ​m2, ich kubatura 27 837 m3, natomiast powierzchnia robót twardych 1 287​​ m2. Budynki będą posiadać 4 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną z halą garażową (82 miejsca parkingowe), pomieszczeniami na rowery oraz techniczno-gospodarczymi. Na terenie inwestycji umiejscowionych zostanie też 9 naziemnych miejsc parkingowych.

Budynki zaprojektowano w technologii tradycyjnej. Dach mansardowy zostanie wykonany w konstrukcji żelbetowej oraz drewnianej - krokwiowej. Obiekty będą charakteryzowały się bryłą o nieregularnym rzucie i stonowaną kolorystyką utrzymaną w bieli i szarości. Na elewacjach wykorzystana zostanie także okładzina imitująca drewno.

Apartamenty zostaną oddane do użytkowania w standardzie deweloperskim, części wspólne zaś zostaną wykończone w pełni. Realizacja projektu potrwa od stycznia 2018 do maja 2019 roku.

W 2017 roku położyliśmy silny nacisk na budownictwo mieszkaniowe, a kontrakt na realizację Apartamentów Dolny Sopot to kolejny ruch wpisujący się w to podejście. Obecnie prowadzimy prace na 7 budowach tej kategorii, a od stycznia ukończyliśmy łącznie 4 inwestycje. Skupiamy się zarówno na generalnym wykonawstwie projektów w ramach Grupy Allcon, jak i zleconych przez inwestorów zewnętrznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i posiadanemu know-how należymy do czołowych firm w regionie, które działają w obszarze mieszkaniowym. Naszym partnerom biznesowym dajemy gwarancję wysokiego standardu i terminowej realizacji inwestycji. Cieszę się, że te cechy zostały docenione przez spółkę TDG Sopot 7 i zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby realizacją sopockiej inwestycji potwierdzić jakość naszej pracy - mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w Allcon Budownictwo.


Allcon Budownictwo Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała sto kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).