Allcon Budownictwo ukończył Willę Park

  • Generalny wykonawca Allcon Budownictwo zakończył realizację inwestycji Willa Park w Gdyni Dąbrowie.                                                
  • Jest to osiedle składających się z 12 budynków, w których znajdują się mieszkania łączące funkcje domów jednorodzinnych i apartamentów.
  • Inwestycja została przeprowadzona w ramach Grupy Allcon – deweloperem osiedla jest spółka Allcon Osiedla.

 

Allcon Budownictwo zakończył trwającą od sierpnia 2016 roku realizację osiedla Willa Park zlokalizowanego w Gdyni Dąbrowie przy ul. Miętowej. Jest to zespół 12 willi miejskich, w których znajduje się 48 mieszkań, funkcjonalnie i architektonicznie nawiązujących do domów jednorodzinnych. Charakteryzują się m.in. występowaniem mieszkań dwupoziomowych,  wysokością salonów powyżej 4 m, instalacjami kominkowymi w wybranych lokalach, a także dużymi indywidulanymi ogrodami. Do mieszkań przynależą  miejsca postojowe  zlokalizowane w halach oraz indywidualnych garażach. Łączna kubatura budynków wynosi 19 685 m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań 3 989 m2.

 

Deweloperem inwestycji jest Allcon Osiedla, spółka odpowiedzialna w Grupie Allcon za obszar budownictwa mieszkaniowego.

 

- Willa Park to bardzo interesujący projekt, który łączy w sobie wygodę mieszkania w dobrze rozwiniętej i skomunikowanej z centrum części Gdyni, ze spokojem domów jednorodzinnych zlokalizowanych na obrzeżach miasta – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w Allcon Budownictwo.

 

Kolejne osiedla w realizacji

Spółka Allcon Budownictwo prowadzi obecnie realizację jeszcze 5 innych inwestycji w ramach Grupy Allcon. To 3 gdańskie osiedla: Domy pod Koroną, kontynuacja projektu Kamienice Malczewskiego II oraz Zielona Aleja. W Gdyni powstaje natomiast Osiedle Gdyńskie, a w Pucku Nexo Apartamenty na Klifie. Oprócz tego generalny wykonawca jest zaangażowany w prace na 2 realizacjach dla zewnętrznych inwestorów: Waterlane Island oraz Apartamenty Dolny Sopot.

 

Allcon Budownictwo ma na koncie realizację ponad 20 inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego i apartamentowego - ich łączna kubatura to 900 tys. m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 255 tys. m2.


 Allcon Budownictwo Sp. z o.o. to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 27 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).