Budowa biurowca Sportowa Centrum B dobiegła końca

 

  • Allcon Budownictwo  zakończyło  rozbudowę biurowca Sportowa Centrum B na ul. Sportowej w Gdyni.
  • Firma była także Generalnym Wykonawcą pierwszej części kompleksu Sportowa Centrum.

 

W ramach kontraktu dla inwestora – Sportowa Centrum Sp. z o.o. wykonano biurowiec o łącznej powierzchni całkowitej prawie 9 000 m² i kubaturze 35 550 m³. 

Zespół dwóch zintegrowanych biurowców Sportowa Centrum zlokalizowany jest na ul. Sportowej w Gdyni, która z sąsiednią ulicą Łużycką tworzą nowoczesną, biznesową część miasta.   

- Portfolio biurowców zrealizowanych przez Allcon Budownictwo systematycznie rośnie. Zespół Sportowa Centrum kompleksowo przez nas wybudowany jest następną inwestycją w biznesowym sektorze Gdyni, którą możemy się szczycić.  Kolejne cenne doświadczenie przy tym zróżnicowanym i trudnym projekcie przekłada się na silną pozycję firmy w zakresie budownictwa biurowego – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu Allcon Budownictwo. Po raz kolejny za sprawą Allcon Budownictwo ulica Sportowa zmieni swe oblicze dzięki nowoczesnej zabudowie.

 

Oryginalna architektura budynku nawiązuje do międzywojennego gdyńskiego modernizmu. Z zewnątrz widoczny jest celowy podział inwestycji na dwie, wyraźnie odróżniające się części. Elementem scalającym pierwszą część biurowca z nowo wybudowanym pięciokondygnacyjnym obiektem jest w pełni ażurowa pergola nad najwyższą kondygnacją.

Allcon Budownictwo znacząco przyczynia się do zmiany  oblicza Trójmiasta za sprawą nagradzanych i prestiżowych office parków i biurowców takich jak Łużycka Office Park, Allcon@Park , Łużycka Plus czy siedziba LPP w Gdańsku.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 28 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Lloyd’s Register potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).