Budowa Waterlane Island w Gdańsku zakończona

 

  • Allcon Budownictwo zakończył budowę apartamentowca Waterlane Island w Gdańsku 

  • Obiekt zlokalizowany jest w jednej z najbardziej prestiżowych części Trójmiasta - na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

  • W Waterlane Island znajduje się łącznie 98 apartamentów

 

Waterlane Island to inwestycja zlokalizowana w Gdańsku – nad samym brzegiem Motławy przy ul. Chmielnej 63. Obiekt składa się z 9 kondygnacji nadziemnych i podziemnej hali garażowej z 59 miejscami parkingowymi oraz komórkami lokatorskimi. Oprócz lokali mieszkalnych w budynku znajdują się także apartamenty hotelowe do przeznaczenia na wynajem. Waterlane Island składa się łącznie z 98 apartamentów, posiadających od 1 do 3 pokoi i powierzchnię od 33 do 158 m2. Na parterze znajduje się 328 m2 przestrzeni handlowo-usługowej z możliwością podziału na 3 odrębne lokale. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 10 010 m2, a jego kubatura 239 298 m3.

- Waterlane Island jest jedną z inwestycji „zaangażowanych” w dynamiczny proces rewitalizacji Wyspy Spichrzów, części Gdańska usytuowanej w historycznym sercu miasta. To interesujący architektonicznie obiekt, który funkcjonalnie wpisuje się w dzisiejsze trendy budownictwa mieszkaniowego i apartamentowego, związane przede wszystkim z dobrą koniunkturą w polskiej branży turystycznej. Tego rodzaju inwestycje muszą charakteryzować się najwyższym standardem wykonania i jestem pewien, że pod tym względem w pełni wywiązaliśmy się z powierzonego nam zadania - mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w Allcon Budownictwo.

Inwestorem projektu jest spółka LP Chmielna. Waterlane Island to pierwsze wspólne przedsięwzięcie tego inwestora z gdyńskim generalnym wykonawcą.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 28 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Lloyd’s Register, potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).