ALLCON Budownictwo rusza z nową inwestycją mieszkaniową

  • Tarasy Bałtyku to kolejna inwestycja dla Allcon Osiedla

  • Początek prac przy apartamentowcu w dzielnicy Gdańsk Przymorze zaplanowano na koniec sierpnia

Tarasy Bałtyku to najnowsza inwestycja mieszkaniowa realizowana dla dewelopera Allcon Osiedla. W trzynastokondygnacyjnym apartamentowcu znajdować się będzie 148 mieszkań o powierzchni od 43 do 166 m² wraz z balkonami i loggiami do 20 m² oraz tarasami do 76 m². Do dyspozycji mieszkańców będzie także dwukondygnacyjny częściowo podziemny garaż oraz 10 lokali usługowych.

- Wyróżnikiem tej inwestycji jest nowoczesna architektura i znakomita lokalizacja. „Tarasy Bałtyku” podarują przyszłym mieszkańcom niezapomniane widoki na Morze Bałtyckie i Park Regana – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu Allcon Budownictwo. – Zdecydowana większość inwestycji mieszkaniowych, które realizowaliśmy wspólnie z Allcon Osiedla na przestrzeni 28 lat, była kompleksem budynków. Tym razem wybudujemy imponujący apartamentowiec z kaskadowym ułożeniem tarasów.    

Deweloper zdecydował się na rozwiązania, które nadadzą futurystyczny wygląd inwestycji. Zastosowane wysokiej jakości materiały elewacyjne i szkło spowodują unikalną grę światła na fasadzie budynku. Dopełnieniem architektonicznej wizji będzie elegancka oraz reprezentatywna strefa wejścia.

Kubatura 40-metrowego budynku wyniesie blisko 73 000 m³, powierzchnia użytkowa mieszkań 10 610 m², a powierzchnia lokali usługowych to 1 000 m².

Aktualne realizacje mieszkaniowe Allcon Budownictwo.

Obecnie zaawansowane prace trwają przy budowie Kamienic Malczewskiego II i Zielonej Alei w Gdańsku, Nexo Apartamnety na Klifie w Pucku oraz na Osiedlu Gdyńskim, a także w Apartamentach Dolny Sopot dla Inwestora zewnętrznego.


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 28 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Lloyd’s Register, potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).