Budowa Roku 2021 dla Allcon Budownictwo

 

Budowlany Oskar w rękach Allcon Budownictwo za realizację Centrum Logistycznego Porta w Nidzicy

Realizacja Centrum Logistycznego dla PORTA KMI Poland w Nidzicy przyniosła spółce Allcon Budownictwo nagrodę I stopnia w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2021”.

Konkurs Budowa Roku jest organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych obiektów budowlanych cechujących się wyjątkowo wysoką jakością wykonania, nowoczesnymi, często innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, użyciem ekologicznych rozwiązań, spełniających najwyższe standardy organizacji pracy oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

20 września w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala XXXII edycji konkursu, na której nagrodę I stopnia odebrał Prezes Zarządu Allcon Budownictwo, Pan Jakub Dobrowodzki.

Budowa Roku to wyjątkowe wyróżnienie w branży budowlanej, cieszymy się, że i w tym roku, kolejna nasza realizacja została wyróżniona przez grono ekspertów. Allcon Budownictwo to zgrany zespół profesjonalistów, do których mamy ogromne zaufanie. Dzięki temu, że lubimy podejmować wyzwania projektowe i realizacyjne, wyspecjalizowaliśmy się w budowie obiektów nietypowych. Efektem tego są odważne realizacje takie jak m.in. ten dla PORTY. – mówi Jakub Dobrowodzki, Prezes Zarządu Allcon Budownictwo – Nagroda za budowę Centrum Logistycznego PORTA to dla nas ogromny sukces.

Budowa Centrum Logistycznego Porta obejmowała realizację hali wysokiego składowania, hali magazynowej, budynku biurowego oraz infrastruktury zewnętrznej wraz z obiektami towarzyszącymi. Była to pierwsza w historii ALLCONu realizacja hali magazynowej o zadanym parametrze szczelności n50, który określa ile razy w ciągu jednej godziny przy różnicy ciśnienia zewnętrznego i wewnętrznego na poziomie 50 Pa zostanie wymienione powietrze w budynku. Warto podkreślić, że badanie szczelności obudowy hali wysokiej wykazało wynik lepszy od założeń projektowych i oczekiwań klienta. Tak wysoka szczelność jest potrzebna z uwagi na zastosowaną w obiekcie inertyzację azotem (system redukcji tlenu) w ramach zabezpieczenia przeciwpożarowego. To nowoczesna hala magazynowa z systemem regałowania bezpośredniego, obsługiwana przez automatyczny system podajników, bez udziału osób, właśnie z uwagi na brak tlenu w pomieszczeniu. Powierzchnia zabudowy wyniosła 8793,80 m2, powierzchnia użytkowa 8656,60 m2, a kubatura budynków 107 691,60 m3. Tempo prac, na tym dużym przedsięwzięciu było zawrotne – Generalny Wykonawca zakończył całość prac w ciągu 13 m-cy, na miesiąc przez planowanym terminem umownym.

Spółka ALLCON Budownictwo wielokrotnie była już nagradzana w konkursie „Budowa Roku”. W ubiegłym roku zdobyła nagrodę I stopnia za budowę apartamentowca Tarasy Bałtyku, na koncie firmy znajdują się również m.in. nagroda I stopnia za realizację Golden Tulip Gdańsk Residence w 2013 roku, II stopnia za realizację apartamentowca Waterlane Island w Gdańsku w 2018 roku, Hotelu Puro w 2014 roku czy za przebudowę siedziby firmy LPP w 2015 roku.

 


O ALLCON BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

To pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez 32 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkaset projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów.