Allcon buduje wyjątkowy salon Porsche - zdjęcie główne

Znana z tworzenia obiektów mieszkalnych, hotelowych, biurowych i przemysłowych, Grupa ALLCON jest też istotnym graczem w branży budowy salonów samochodowych. Stanowiąca część grupy spółka ALLCON Budownictwo ma na swoim koncie ponad piętnaście takich realizacji w Trójmieście i okolicach. Doceniając nasze doświadczenie, rzetelność oraz know-how dotyczący inwestycji premium, Grupa LELLEK wybrała ALLCON na wykonawcę swojego najnowszego i najnowocześniejszego przedsięwzięcia.

W Sopocie Kamiennym Potoku, w miejscu działającej tu wcześniej stacji dealerskiej Porsche z nowymi i używanymi samochodami, powstaje obiekt wyznaczający nowe standardy ekspozycji i sprzedaży aut. Po zakończeniu prac rozbiórkowych, Generalny Wykonawca przystąpi do wznoszenia najbardziej imponującego obiektu tego typu w Polsce, realizowanego zgodnie z najnowszymi wytycznymi marki i wymogami inwestora. W trzykondygnacyjnym budynku o wyjątkowej architekturze stworzona zostanie przestrzeń, umożliwiająca prezentację różnych modeli tego producenta na imitacji toru rajdowego pod 25-metrowej długości świetlikiem. Ponadstandardowa wysokość kondygnacji podziemnej pozwoli na umieszczenie w niej stropu pośredniego. Całość dopełnią gięte, łukowe fasady w szkleniu Optiwhite.

W ramach przedsięwzięcia powstanie także część magazynowa, część serwisowa oraz myjnia samochodowa. Zakres prac Generalnego Wykonawcy obejmuje również kompleksowe zagospodarowanie terenu. Przy całkowitej powierzchni inwestycji wynoszącej 7.600 m2, powierzchnia robót twardych to ponad 5.200 m2. Poza budynkiem wykonawca zbuduje między innymi trafostację i wewnętrzny układ drogowy.

Tak jak w przypadku każdej inwestycji premium, prowadzonej przez Grupę ALLCON, realizację salonu Porsche będzie obsługiwać zespół naszych najlepszych ekspertów, proponujących nowatorskie rozwiązania i czerpiących z ponad 30-letniego doświadczenia Grupy ALLCON w działalności budowlanej i deweloperskiej.

Realizując ambitny projekt inwestora, Grupa ALLCON tworzy kolejny, ikoiczny budynek na architektonicznej mapie Trójmiasta.