Allcon wykonawcą przebudowy legendarnego hotelu w Juracie - zdjęcie główne

Dzięki rekomendacji zadowolonego inwestora Zatoki Komfortu w Juracie, spółka ALLCON Budownictwo – część Grupy ALLCON - wraca na Półwysep Helski, tym razem jako Generalny Wykonawca prestiżowego przedsięwzięcia realizowanego na zlecenie spółki JF Jurata z Pabianic.

Hotel Lido znajduje się  w samym sercu Juraty, przy ulicy Międzymorze, łączącej molo na Zatoce Puckiej z szerokimi plażami od strony otwartego morza. Przed wojną obiekt ten stanowił kwintesencję wygody i nowoczesności, oferując swoim gościom takie luksusy, jak pokoje z bieżącą wodą czy bezpośrednia linia telefoniczna do Paryża. W Lido wypoczywali Eugeniusz Bodo i Jan Kiepura, pisarze i politycy, a nawet osoby posiadające własne wille w Juracie.

Ostatnio hotel nie przypominał „luksusowego statku, z którego nikt nie ma ochoty wysiadać”, a w wyniku powojennych przeróbek bryła budynku utraciła swój modernistyczny charakter. Na szczęście to się zmieni. Właściciel historycznego obiektu planuje przywrócić mu dawną świetność. Wykonawcą ambitnych zamierzeń inwestora jest spółka ALLCON Budownictwo, mająca bardzo duże doświadczenie w budowie hoteli oraz realizacji różnego rodzaju inwestycji klasy premium.

W wyniku przebudowy i rozbudowy, powstanie komfortowy, trzypiętrowy budynek z podziemną halą garażową, windami i innowacyjnym systemem ogrzewania przy użyciu pomp ciepła.

Odnowiony Hotel Lido wznowi działalność w sezonie letnim 2024 roku. Oprócz ponad 100 wygodnych apartamentów, obsługiwanych przez wiodącego operatora w kraju, goście będą mieć do swojej dyspozycji słoneczne patio, odkryty basen, przestrzeń rekreacyjną oraz ogólnodostępną, renomowaną restaurację.

Zakres prac obejmuje wykonanie obiektu o powierzchni całkowitej ponad 8 500 m2. Częściowo przebudowany, istniejący budynek zostanie uzupełniony o nowe skrzydło, składające się z 4 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. W ramach zagospodarowania terenu zostaną przeprowadzone roboty twarde na powierzchni około 1500 m2.

ALLCON Budownictwo już przygotowuje projekty wykonawcze branży sanitarnej i elektrycznej, a do robót budowlanych przystąpi niezwłocznie po uzyskaniu przez inwestora prawomocnego pozwolenia na budowę.