Archipelag Łeba. Drugi dom nad morzem - zdjęcie główne

Archipelag Łeba to zespół kameralnych budynków z obiektem basenowym i innymi udogodnieniami, który planujemy zrealizować przy ulicy Turystycznej w Łebie. Projekt renomowanej pracowni APA Wojciechowski Architekci spodoba się wszystkim, którzy poszukują nadmorskiego drugiego domu.

Drugi dom w Łebie

Inwestycja ma powstać w zielonej, spokojnej okolicy, w sąsiedztwie lasów Słowińskiego Parku Narodowego. To idealna lokalizacja na second home. W zaledwie kilka minut można stąd dojść do centrum miasta i nadmorskiej, piaszczystej plaży.

- Staraliśmy się w jak największym stopniu wykorzystać walory działki: nie tylko ze względu na ochronę środowiska i zasady budownictwa zrównoważonego, ale też po to, by przyszli właściciele apartamentów oraz lokalni mieszkańcy mogli korzystać z walorów przyrody – mówi Szymon Wojciechowski, prezes zarządu, współwłaściciel, architekt-partner w pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Projekt zakłada realizację 3 i 4-piętrowych budynków wraz z placem publicznym, altanami, placem zabaw i strefami relaksu. W centralnym punkcie kompleksu powstanie dwukondygnacyjny obiekt sportowo – rekreacyjnym z basenem. W budynku od ulicy Turystycznej powstaną także lokale usługowe, w tym przystosowane pod gastronomię. Architektura kompleksu będzie wkomponowana w naturalne otoczenie i charakter miasta.

Archipelag Łeba będzie kolejną inwestycją, którą przeprowadzimy przez proces międzynarodowej certyfikacji. Ma ona szansę uzyskać certyfikat BREEAM Communities, który promuje projektowanie zagospodarowania terenu w odniesieniu do kontekstu otoczenia.

Naturalnie w Łebie

Malownicze, szerokie plaże, morskie fale, ruchome wydmy, pustynne krajobrazy i zielone, pachnące lasy. Przyroda w Łebie zachwyca na każdym kroku. Bardzo ważną rolę będzie ona również pełnić w planowanym projekcie Archipelagu Łeba. Budynki, zlokalizowane na terenie ok. 5 ha, będą otulone różnorodną zielenią, wplecioną w częściowo zachowany drzewostan. 

- Planowane są nasadzenia ponad 200 nowych drzew. Ponadto szacujemy, iż na terenie inwestycji zostanie posadzonych ponad 100 tys. różnorodnych roślin: od krzewów, po byliny, trawy ozdobne i rośliny hydrofitowe. Większość z nich to przedstawiciele gatunków rodzimych, uzupełniająco będziemy nasadzać inne rośliny z uwagi na ich zimozielony charakter, odporność na choroby i szkodniki oraz zmienne warunki pogodowe. W projekcie uwzględniono liczne ogrody deszczowe, zaopatrzone w roślinność hydrofitową – mówi Łukasz Śledź, dyrektor Działu Przygotowania i Inwestycji w spółce deweloperskiej ALLCON.

Apartamenty inwestycyjne w Łebie

- Archipelag Łeba to kolejny projekt apartamentów inwestycyjnych, który realizujemy poza Trójmiastem – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu spółki deweloperskiej ALLCON. – Jest to propozycja dla osób, które marzą o posiadaniu nadmorskiego second home, do którego można przyjechać o każdej porze roku.

Realizacja osiedla będzie rozłożona na etapy. W pierwszej kolejności planowany jest budynek z 34 apartamentami oraz z lokalami usługowymi na parterze i ogólnodostępnym placem.

- Tworząc koncepcję inwestycji czerpaliśmy z bogatego, ponad 30-letniego doświadczenia w zakresie realizacji nadmorskich nieruchomości. Szeroko przeanalizowaliśmy zarówno lokalizację, jak i wpływ projektu na otoczenie. Dzięki tej analizie, mamy przekonanie, że Archipelag Łeba to rozwojowa propozycja zarówno dla miasta, jak i przyszłych właścicieli apartamentów – podsumowuje Piotr Tarkowski.