Atrium Oliva z międzynarodowym certyfikatem BREEAM - zdjęcie główne

Atrium Oliva powstaje w jednej z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych miejsc w Trójmieście – w gdańskiej Oliwie. Inwestycja, usytuowana między malowniczymi Lasami Oliwskimi oraz największym na Pomorzu centrum biznesowym Olivia Business Centre, przyciąga nie tylko unikalną lokalizacją, lecz również ponadczasową architekturą, niezwykle przemyślanym projektem oraz materiałami najwyższej klasy. Dopełnieniem wyjątkowości tej inwestycji jest ekologiczne podejście do projektowania, innowacyjne rozwiązania oraz troska o środowisko, które zostały potwierdzone międzynarodowym certyfikatem BREEAM. 

Pożądana lokalizacja 

Atrium Oliva usytuowana jest w sercu Trójmiasta – między Sopotem a centrum Gdańska, blisko głównej artylerii komunikacyjnej. Już samo zlokalizowanie osiedla czyni je wyjątkowym. Gdańsk-Oliwa od wieków uchodziła za kolebkę artystów i symbol zamożności. Nie bez powodu powstały tu Archikatedra Oliwska, Pałac Opatów, wille i domy najbogatszych mieszczan. 

Inwestycja wpisuje się w koncepcję 15-minutowego miasta, w którym wszystko, co potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb, znajduje się w zasięgu podróży trwającej kwadrans. Blisko jest stąd do sklepów, restauracji, transportu publicznego, instytucji kultury, największych ośrodków biznesowych czy kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Wybór tej lokalizacji również został doceniony przez międzynarodowych ekspertów BREEAM. 

Certyfikat potwierdzający jakość premium 

Wielomiesięczna praca zespołu ALLCON Osiedla została doceniona przez niezależnych ekspertów. Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez audytów BRE Global - niezależnej instytucji z siedzibą w Londynie, jest dowodem spełnienia przez inwestora szeregu restrykcyjnych warunków. O jego wyjątkowości i prestiżu świadczy mała liczba realizacji mieszkaniowych, którym został przyznany. Atrium Oliva jest trzecią inwestycją mieszkaniową w Polsce i drugą w Trójmieście, która otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good na poziomie powyżej 60%.