Atrium Oliva z najważniejszym certyfikatem Final - zdjęcie główne

BREEAM to rzetelny i obiektywny system certyfikacji wielokryterialnej budynków. Został on opracowany ponad 30 lat temu w Wielkiej Brytanii i służy wspieraniu idei zrównoważonego budownictwa. Audytorzy BREEAM poddają ocenie m.in. lokalizację inwestycji, użyte materiały, innowacyjne rozwiązania oraz wpływ na środowisko i well-being mieszkańców. Certyfikacja dzieli się na etap Interim i Final.

Interim to wstępna ocena, która pozwala inwestorowi zaplanować konkretne rozwiązania i wdrożyć strategię zrównoważonego rozwoju już na wczesnym etapie projektu. Final to z kolei etap, w którym dokonuje się szczegółowej oceny zrealizowanych budynków. Audytorzy BREEAM drobiazgowo weryfikują, czy zastosowane rozwiązania rzeczywiście spełniają wymagające standardy zrównoważonego budownictwa.

Certyfikat BREEAM na etapie Final dla Atrium Oliva jest dowodem na to, że ALLCON dotrzymuje obietnic. To także kolejne potwierdzenie najwyższego standardu realizacji tej inwestycji. Warto zaznaczyć, że gotowy projekt uzyskał jeszcze wyższe noty niż na etapie Interim.

To wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ Atrium Oliva jest pierwszą inwestycją w Trójmieście, która uzyskała certyfikat Final w swojej kategorii - New Construction: Residential. Uzyskany wynik zajmuje aktualnie 3 miejsce w Polsce w tej kategorii.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi certyfikacji BREEAM oraz inwestycji Atrium Oliva.