Co kryje się pod hasłem „22. dzielnica Gdyni”? - zdjęcie główne

Po pracy nad jezioro

Nowa Dąbrowa powstaje przy ulicach Rdestowej i Zbigniewa Kupca, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. To spokojna, cicha okolica, a zarazem świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem. Położona zaledwie 500 metrów od wjazdu na Obwodnicę Trójmiejską, która łączy Gdańsk, Sopot i Gdynię, a także umożliwia szybkie dotarcie do lokalnych jezior poprzez Trasę Kaszubską. Niedaleko osiedla znajdują się sklepy, siłownia, plac zabaw, ścieżki spacerowe i rowerowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, a także żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Miejsce, którego nie chce się opuszczać

Inwestycja ALLCONu będzie wyróżniać się skalą, ale też multifunkcjonalnością, daleko wykraczającą poza standardowe osiedle. Architekci i inwestor zadbali o to, by maksymalnie ograniczyć potrzebę codziennych dojazdów do centrum, oferując jak najwięcej atrakcyjnych rozwiązań na terenie inwestycji.

- Nowa Dąbrowa to projekt zrównoważony, który można określić jako „miasto w mieście” – mówi Marta Drozd-Piekarska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży ze spółki deweloperskiej ALLCON. – Budujemy osiedle niemal samowystarczalne, z bogatą infrastrukturą: sklepami, usługami, obiektem przeznaczonym na przedszkole lub żłobek oraz lokalem zaprojektowanym z myślą o usługach medycznych. Korzystając z naturalnych atutów tej części miasta, zrealizujemy na terenie inwestycji przyjemną, zacienioną przestrzeń rekreacyjną przy samym lesie. Powstanie również ulica handlowa oraz plac zabaw. Będzie dużo miejsca na spacery, pikniki, relaks i integrację sąsiedzką.

W centralnym punkcie osiedla ALLCON zrealizuje plac miejski, stanowiący idealną przestrzeń do organizacji lokalnych wydarzeń, np. plenerowego kina czy zlotu foodtrucków.

Zielono i energooszczędnie

Naturalne otoczenie Nowej Dąbrowy stanowiło inspirację dla jej twórców. ALLCON dokłada starań, by chronić ważny walor tej lokalizacji. Poza zachowanym starodrzewem planowane są nowe nasadzenia, które będą harmonijnym tłem do okolicznego lasu.

ALLCON we wszystkich swoich projektach wdraża szereg przemyślanych rozwiązań, które wspierają tzw. well-being. Stawia więc na działania sprzyjające zdrowiu, środowisku i oszczędnościom w portfelach przyszłych mieszkańców. Wiele uwagi poświęca standardowi realizacji i materiałów, co jest widoczne również w przypadku Nowej Dąbrowy. Inwestycję wyróżnia nie tylko dobra akustyka i nasłonecznienie mieszkań, ale też murowane ściany działowe. Warto dodać, że budowa Nowej Dąbrowy będzie zasilana energią z odnawialnych źródeł, o czym świadczy certyfikat AXPO. Na dachach budynków zaplanowano instalację fotowoltaiki. Dodatkowo, w przestrzeni zewnętrznej osiedla znajdą się m.in. ogrody deszczowe wspierające retencję wody oraz systemy automatycznego podlewania roślin. Do projektu wprowadzono również rozwiązania wspierające eko-mobilność. Dla rowerzystów zaplanowano stację naprawczą, a dla posiadaczy aut elektrycznych - możliwość realizacji gniazda do ładowania pojazdów.

Doradztwo i wsparcie

Zespół ALLCONu tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem i doskonałą znajomością rynku nieruchomości. Mając świadomość tego, że zakup mieszkania jest ważnym przedsięwzięciem w życiu, doradcy sprzedaży są dla klienta dużym wsparciem.

- Nie bez powodu naszych pracowników biur sprzedaży nazywamy doradcami a nie sprzedawcami. To profesjonaliści, którzy pomagają klientowi przejść przez proces zakupu, wyposażając go w wiedzę i dzieląc się swoim doświadczeniem. Wiemy, że takie wsparcie jest bardzo cenne, zwłaszcza w przypadku osób, które swoje wymarzone mieszkanie. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i działamy tak, by współpraca z nami była dla nich jak najbardziej komfortowa, dlatego w umowach nie stosujemy zapisów dotyczących waloryzacji – mówi Marta Drozd-Piekarska.