Dogodna lokalizacja mieszkania - zdjęcie główne

Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem?

Wymarzone miejsce do życia to dla jednych luksusowy apartament w modnej dzielnicy, a dla innych przytulny dom na przedmieściach. Nieruchomość to najczęściej inwestycja na lata, dlatego przed zakupem warto rozważyć nie tylko obecne, ale i przyszłe potrzeby. Zdecydowanym atutem mieszkania na suburbiach jest spokój i kontakt z naturą. Największym utrudnieniem są oczywiście długie dojazdy, utrudniające realizację wielu planów i ambicji – od zawodowych po towarzyskie. Osoby, które doceniają korzyści z mieszkania w mieście i nie chcą z nich rezygnować, decydują się więc na zakup nieruchomości w jednej z dzielnic metropolii. Szybki dostęp do transportu miejskiego, łatwy dojazd do pracy, szkoły, punktów handlowo – usługowych czy gastronomicznych z pewnością powinny być uwzględniane na liście kryteriów. Jeśli nie chcemy kupować mieszkania w Śródmieściu i zależy nam na przyjaznym, zielonym otoczeniu, warto wybrać dzielnice, które są dobrze skomunikowane ze ścisłym centrum miasta. Na granicy Moreny i Jasienia ALLCON realizuje nowoczesne inwestycje LINEA i LINEA DOMY, które znajdują się blisko jednej z głównych dróg Gdańska – Alei Pawła Adamowicza, a także przystanków tramwajowych i stacji PKM. Dzięki temu jest świetnie skomunikowana z całą metropolią. Z kolei w Siedlcach, które sąsiadują bezpośrednio ze Śródmieściem, powstaje klimatyczna inwestycja Młyny Gdańskie.

Korzyści z mieszkania blisko morza i lasu

Trudno przecenić pozytywny wpływ natury na ludzki organizm. Decydując się na zakup nieruchomości w mieście, warto poszukiwać inwestycji blisko lasu lub nad morzem. Nawet kilkuminutowy spacer po pracy czy szkole i kontakt z przyrodą może poprawić nasze samopoczucie i stan zdrowia. Współcześnie niezwykle istotnym wskaźnikiem przy wyborze lokalizacji mieszkania jest także jakość powietrza. Niestety w wielu polskich miastach pozostawia ona wiele do życzenia. Są jednak wyjątki, jak Trójmiasto, gdzie udało się pogodzić wygodne, miejskie życie z wszechobecną naturą i czystym powietrzem. Najlepsza lokalizacja do mieszkania w Trójmieście dla każdego będzie oznaczać co innego. Najbardziej prestiżowe lokalizacje to te w pierwszej linii zabudowy od morza. Przykładem są Tarasy Bałtyku zrealizowane w sąsiedztwie Parku Reagana i nadmorskiej plaży.

Najbardziej atrakcyjna lokalizacja w Trójmieście

Nieruchomości w najlepszych dzielnicach bardzo szybko zyskują na wartości. W Gdańsku od lat najbardziej pożądanym adresem jest Oliwa. Historyczny klimat, zadbane parki, piękna architektura i niezliczona ilość zabytków przyciągają tu na spacery wielu mieszkańców Trójmiasta. Oliwa to także miejsce, gdzie znajduje się kampus Uniwersytetu Gdańskiego oraz największe na Pomorzu centrum biznesowe, gdzie swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje z całego świata. Jego charakterystycznym elementem są szklane, strzeliste wieże Olivia Business Centre. W zielonej części tej niezwykle różnorodnej dzielnicy powstaje kameralna Atrium Oliva. To nowa inwestycja premium w Gdańsku, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających.