Ekologiczne osiedla - zdjęcie główne

Czy ekologiczne znaczy lepsze?

Zielone osiedla mieszkaniowe zyskują popularność w Polsce. Zgodnie z raportem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) od marca 2020 do marca 2021 odnotowano wzrost liczby certyfikowanych budynków z 43 do 89. Eko-osiedli jest coraz więcej, ale wciąż stanowią elitarną niszę. Tymczasem ekologiczne inwestycje zapewniają szereg korzyści dla mieszkańców. Zastosowanie energooszczędnego oświetlenia i systemów fotowoltaicznych pozwala zmniejszyć miesięczne koszty utrzymania budynku. Pomysłowa aranżacja zieleni, zaprojektowanej w zgodzie z ekosystemem, sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i odpoczynkowi wśród natury. Ekologiczne materiały budowlane sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu. To tylko przykłady - zalet zielonych osiedli jest znacznie więcej.

Rozwiązania dla ekologicznych osiedli

Rozwój nauki i postęp w branży budowlanej otworzyły możliwości do realizacji inwestycji w sposób odpowiedzialny. Troska o środowisko wymaga wdrożenia i przestrzegania wielu zasad na placu budowy, związanych m.in. z ochroną wody. Projekty ALLCONU uwzględniają też długą listę eko-innowacji. W ramach rozwiązań dla ekologicznego budownictwa stosujemy m.in. systemy fotowoltaiczne, czyli wykorzystujące energię słoneczną. To odpowiedź na potrzeby środowiska i rosnące ceny prądu. Fotowoltaikę zastosowaliśmy w inwestycjach takich jak Tarasy Bałtyku czy Atrium Oliva. Dużo uwagi poświęcamy efektywności energetycznej. Słoneczne osiedla, które oferują doświetlone mieszkania i części wspólne pozwalają ograniczyć ogrzewanie oraz zużycie prądu. Efektywności energetycznej sprzyjają także nowoczesne windy i oświetlenie.  Stosujemy ekologiczne materiały budowlane, a wnętrza wykańczamy szlachetnymi surowcami. Wspieramy ekomobilność poprzez udostępnienie ładowarek do aut elektrycznych oraz stacji rowerowych. Realizujemy zielone dachy oraz przestronne, naturalne przestrzenie z urozmaiconą, całoroczną roślinnością, budkami dla owadów i ogrodami deszczowymi. To tylko kilka przykładów ekologicznych działań, które realizuje ALLCON.

Certyfikat BREEAM

Międzynarodowy certyfikat BREEAM stanowi potwierdzenie ekologicznych działań dewelopera. Otrzymują go inwestycje, które spełniają restrykcyjne normy dotyczące ochrony środowiska oraz dbałości o dobre samopoczucie mieszkańców. Budynki są oceniane pod kątem: energii, wody, zarządzania, transportu, zdrowia i dobrego samopoczucia, materiałów, odpadów, wykorzystania terenu i ekologii, zanieczyszczeń oraz innowacji. ALLCON zapowiedział starania o certyfikat BREEAM na poziomie very good dla inwestycji Atrium Oliva oraz kompleksu mixed-used, który zrealizujemy przy ul. Kieleckiej w Gdyni

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.