Mały Kack – atrakcyjna dzielnica Gdyni - zdjęcie główne

DOSKONAŁA LOKALIZACJA DO ŻYCIA W TRÓJMIEŚCIE

Mały Kack to malownicza dzielnica Gdyni o atrakcyjnym położeniu. Jego nazwa pochodzi od przepływającej tam rzeki Kaczej, która jest chętnie odwiedzana przez tutejszych mieszkańców. Mały Kack graniczy z ośmioma dzielnicami, takimi jak: Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo, Witomino-Leśniczówka, Witomino-Radiostacjam Działki Leśne, Karwiny i Wielki Kack. Od strony południowej sąsiaduje z Sopotem.  

DOBRZE SKOMUNIKOWANA DZIELNICA GDYNI

Mały Kack coraz częściej jest wybierany jako miejsce do zamieszkania ze względu na lokalizację i bardzo dobrą komunikację. Stąd szybko dostaniemy się do gdyńskiego Bulwaru Nadmorskiego, orłowskiej lub redłowskiej plaży czy sopockiego mola.

Mieszkańcy tej dzielnicy doceniają m.in. szybki dojazd do obwodnicy Trójmiasta. Podróż samochodem do centrum Gdyni oraz do Sopotu zajmuje niecałe 10 minut. W dzielnicy kursują autobusy i trolejbusy. Bliskość SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej) oraz PKM (Pomorskiej Kolei Metropolitarnej) dodatkowo ułatwiają sprawny dojazd m.in. na lotnisko czy do wielu dzielnic Gdańska. Tuż przy granicy dzielnicy z Karwinami zlokalizowana jest stacja kolejowa, z której kursują pociągi POLREGIO oraz Szybka Kolei Miejska. Tuż przy granicy z Redłowem zlokalizowana jest stacja Gdynia Redłowo, a przy granicy z Działkami Leśnymi dworzec Gdynia Stadion.

LICZNE TERENY ZIELONE I REKREACYJNE

Mały Kack słynie przede wszystkim z malowniczego położenia. Wśród najważniejszych atrakcji tej dzielnicy należy wymienić liczne tereny zielone oraz Rezerwat Przyrody Kacze Łęgi, gdzie warto wybrać się nad ujście potoku Źródło Marii do rzeki Kaczej. Innym miejscem jest osada Krykulec, która jest idealnym miejscem na rodzinny piknik. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu może ucieszyć bliskość stadniny koni, w których prowadzone są zajęcia nauki jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

BLISKOŚĆ MIEJSKICH ATRAKCJI

Bardzo blisko Małego Kacka znajduje się Aquapark Sopot, który jest ogromną atrakcją dla całej rodziny. Wymieniając pobliskie atrakcje, nie sposób nie wspomnieć o stadionie klubu piłkarskiego Arka Gdynia, na którym odbywają się rozrywki, przyciągające wielu kibiców. Bogate zaplecze usługowo-handlowe, w tym nowo powstałe CH Parkova, zachęcają do zakupów mieszkańców dzielnicy i okolic. Najmłodsi z pewnością chętnie odwiedzą Centrum Nauki Experyment, zlokalizowane w pobliskiej dzielnicy – Redłowie.

SZKOŁY, ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA NA TERENIE DZIELNICY

Liczne tereny zielone, ścieżki rowerowe, a przede wszystkim bogata i atrakcyjna oferta edukacyjna sprawiają, że Mały Kack to jedno z najchętniej wybieranych miejsc do zamieszkania przez rodziny z dziećmi. 

Na terenie dzielnicy i tuż za jej granicami znajdują się szkoły, przedszkola oraz żłobki. Ważną rolę odgrywają okoliczne leśne przedszkola, których głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Wśród nich należy wymienić Leśne Przedszkole Montessori i Leśne Przedszkole "Baza Marzeń".

Interesującą opcją dla najmłodszych są również amerykańskie i francuskie przedszkola i szkoły, takie jak Przedszkole “Magiczny Zamek Magic Castle”, Przedszkole “Ecole maternelle et Primaire” czy Amerykańska Szkoła Podstawowa.

Blisko Małego Kacka znajdują się również edukacyjne placówki państwowe, m.in. Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 13, czy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, w którym dostępny jest basen z pływalnią.

W TEJ CZĘŚCI GDYNI WARTO ZAMIESZKAĆ

Mały Kack to dzielnica, w której coraz więcej osób chce zamieszkać. Zabudowę tej dzielnicy stanowią głównie domy jednorodzinne, ale również nowe bloki i apartamentowce. 

Osiedle Sceneria Parkowa jest jedną z najciekawszych propozycji mieszkaniowych tej części miasta. Architektura oparta na gdyńskiej elegancji, wewnętrzna, prywatna przestrzeń, nowoczesne rozwiązania oraz przemyślana obecność zieleni. 

Nowa oferta mieszkań już w sprzedaży.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.