Nadmorskie apartamenty w Tarasach Bałtyku gotowe do odbioru - zdjęcie główne

Pierwsi mieszkańcy inwestycji Tarasy Bałtyku odebrali już klucze do swoich nadmorskich apartamentów. Gdański apartamentowiec zlokalizowany jest w pierwszej linii zabudowy od Zatoki Gdańskiej, tuż przy największym nadmorskim parku w Trójmieście.

One milion dolar view

Twórcom inwestycji udało się osiągnąć niepowtarzalne widoki praktycznie z każdej kondygnacji budynku. Unikatowy kształt bryły Tarasów Bałtyku przypominający literę „L”, otwiera inwestycję na nadmorski park i morze. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, które zostały wkomponowane w przełamaną bryłę.

- Od początku zależało nam na tym, aby każdy mieszkaniec tej inwestycji mógł codziennie cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z okna, np. na morze, park, morenowe wzgórza, panoramę miasta czy prywatne patio wypełnione zielenią. - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon - To właśnie tzw. one milion dolar view buduje standard premium, zwiększa komfort życia i czyni inwestycję wyjątkową.

 

Apartamenty w standardzie premium

Na komfort życia mieszkańców wpłyną również dostępne w inwestycji Tarasy Bałtyku udogodnienia: m.in. strefa fitness i kardio, strefa saun, sala klubowa, a także wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią i oświetleniem. Kolejne atuty to podświetlane, przeszklone i panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza, jak również całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu obiektu. Deweloper dużo uwagi poświęcił także wykończeniu części wspólnych. Charakter apartamentowca definiuje już strefa wejścia. Uwagę zwraca też wysmakowana aranżacja dwukondygnacyjnego lobby o wysokości ponad 6,5 m z miejscem spotkań na antresoli, na którą prowadzą okazałe, spiralne schody ze starannie dobranymi detalami. Wnętrze wykończone zostanie drewnem, kamieniem oraz lustrami, odbijającymi naturalne światło. Nie brakuje też elementów artystycznego wzornictwa, np. zawieszanych siedzisk w formie obręczy.

 

Nagroda European Property Awards

Wysiłek włożony w projekt oraz budowę Tarasów Bałtyku doceniono także w Londynie. Gdański apartamentowiec zdobył nagrodę Best Residential High-Rise Development Poland oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR i tym samym znalazły się wśród najlepszych inwestycji w Europie. Jury konkursu, w skład którego weszło 80 międzynarodowych, niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało m.in.: jakość wykonania projektu, jego lokalizację i oryginalność architektury, bezpieczeństwo, a także rozwiązania chroniące środowisko i użyte innowacje.

 

Ekologia i nowoczesność

Nowoczesny apartamentowiec realizowany przez Grupę ALLCON posiada też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, wypełnione roślinnością patio ze strefą wypoczynku lub spotkań dla mieszkańców, panele fotowoltaiczne, stację ładowania i indywidualne gniazda przy wybranych stanowiskach umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych oraz 100% oświetlenia LED czy retencjonowanie wód opadowych.

W Tarasach Bałtyku łącznie powstało 148 apartamentów o powierzchni od 43 do 166 m2 oraz 10 lokali usługowych na parterze. W jednym z nich wkrótce zostanie otwarte nowe Biuro Sprzedaży ALLCON. 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.