Nowa Dąbrowa - wywiad z Kierownikiem Budowy - zdjęcie główne

Nowa Dąbrowa to nowoczesny, kompletny organizm miejski, który otworzy zupełnie nowy rozdział w tej części Gdyni. Od bogatego zaplecza punktów handlowo-usługowych, miejsc zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni po zielone place oraz otaczający inwestycję las, który stanie się jedynym w swoim rodzaju terenem rekreacyjnym. 

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym spojrzeniem Sławomira Jurkowskiego, Kierownika Budowy, na to osiedle.

Jakie są największe wyzwania przy budowie Nowej Dąbrowy?

Wyzwania - jak na każdej budowie, związane są zasadniczo z optymalnym połączeniem czasu realizacji, założonego budżetu i wysokiej jakości pozwalającej cieszyć się przyszłym mieszkańcom najważniejszym zakupem w życiu. Uważam również, że przy doświadczonym zespole na budowie (Nadzór Budowy i Podwykonawcy) chcącym ze sobą współpracować, cel ten jest jak najbardziej do osiągnięcia.

Co klientów najbardziej zachwyca w Nowej Dąbrowie?

Z punktu widzenia klienta indywidualnego, osiedle Nowa Dąbrowa, jest w mojej ocenie, jednym z lepiej skomunikowanych osiedli w Trójmieście. Bezproblemowy wyjazd na obwodnicę Trójmiasta, nową Trasę Kaszubską, Nowowiczlińską w stronę Gdyni oraz nowa droga w stronę Chwaszczyna - czynią z Nowej Dąbrowy świetny punkt wypadowy. Jednak ilość możliwych tras dojazdowych z pewnością nie zniechęci klientów lubiących ciszę i spokój - osiedle usytuowane jest bowiem w spokojnej lokalizacji, w bliskiej odległości od lasu.

Który z projektów Allconu zapadł Ci najbardziej w pamięci?

Każda budowa w Allconie zapadła mi mocno w pamięć. Z każdej staram się wyciągać naukę i stosować ją w kolejnych projektach. Zawsze jednak wracam pamięcią do mojej pierwszej Allconowej inwestycji, jaką było osiedle Awiator (Budynki Charlie i Delta) oraz do nagradzanej inwestycji Tarasy Bałtyku.

Dziękujemy z rozmowę.