Nowa inwestycja premium w centrum Gdańska - zdjęcie główne

Młyny Gdańskie to najnowsza inwestycja ALLCONU realizowana przy ulicy Malczewskiego, w dzielnicy Siedlce, bezpośrednio sąsiadującej ze Śródmieściem. Położenie inwestycji na wzgórzu i układ tarasowy budynków gwarantują atrakcyjny widok na panoramę miasta oraz dobre nasłonecznienie mieszkań i prywatność, a duża ilość zieleni – spokój i wytchnienie. W otoczeniu znajdują się szkoły, sklepy i lokale usługowe. Wystarczy 5 minut samochodem, by dojechać do pobliskich galerii handlowych, kina, Teatru Wybrzeże czy Opery Bałtyckiej. Wszystkie atrakcje miasta są na wyciągnięcie ręki.

Młyny Gdańskie będą tworzyć 3 i 4 - piętrowe budynki, w których znajdzie się 166 mieszkań od 25 do 122 m2. Dużą rolę dla twórców tej kameralnej inwestycji odgrywał historyczny kontekst miejsca. Bezpośrednią inspiracją dla projektantów z B1 Architekci była oryginalna zabudowa gmachu liceum oraz okolicy. Jej charakterystyczny element to szachulcowe ściany zewnętrzne wypełnione czerwoną cegłą układaną w różnych wątkach. Konstrukcja ścian, poprzez układy drewnianych belek rysowała wyraźne linie stropów. W inwestycji Młyny Gdańskie nawiązaniem do tego elementu będą widoczne pasy między kondygnacjami oraz industrialne, minimalistyczne rozwiązania widoczne także we wnętrzach i w detalach. Elewacja wykonana będzie ze szlachetnych materiałów nawiązujących do najbliższego otoczenia, powstaną też duże, narożne, przeszklone balustrady, bezprogowe okna oraz mansardowe dachy z wykuszami i lukarnami. Z mieszkań będzie można wyjść na taras, balkon lub loggie o powierzchni do 17 m2 lub do ogrodu. Największy z nich ma aż 220m2.

Zagospodarowanie terenu osiedla nawiązuje do tutejszych dawnych młynów, Potoku Siedleckiego, wiśniowych sadów i ogrodów. Wprowadzenie zabudowy pierzejowej od strony ulicy Malczewskiego, pozwoli nie tylko zlokalizować w parterach urozmaicone lokale usługowe, ale też oddzielić wewnętrzną przestrzeń osiedla przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Architekci zaplanowali tam obszerny dziedziniec w postaci patio z podestami, zielenią oraz przemyślaną małą architekturą. W nawiązaniu do historii i klimatu miejsca powstanie też ruchome koło młyńskie o średnicy ok. 2,5 metra wraz z założeniem wodnym. Interesującym rozwiązaniem będą ogrody deszczowe. To ekologiczne rozwiązanie, które kumuluje wodę deszczową i pozwala na rozwój roślinności.

Wysoki standard inwestycji potwierdzają też udogodnienia. W Młynach Gdańskich mieszkańców będzie witać elegancka, reprezentacyjna strefa wejścia z portiernią w głównym budynku. Inwestor planuje też przygotowanie prywatnej, wyposażonej strefy rekreacyjno-klubowej, gdzie znajdzie się sala do ćwiczeń z naturalnym oświetleniem, sala klubowa, strefa dla dzieci oraz plac wypoczynkowy w strefie wejścia do klubu. Powstaną też podziemne hale garażowe z komórkami lokatorskimi i boksami na akcesoria oraz stacja szybkiego ładowania aut elektrycznych. Teren osiedla wyposażony będzie w oświetlone ciągi piesze oraz dojazd do podziemnych parkingów. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni portiernia z ochroną 24 godziny na dobę, monitoring oraz kontrola dostępu.

Całościowe efekty planów architektów i inwestora poznamy w 2023 roku, kiedy budowa zostanie ukończona.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.