Puck – komfortowe miasto do życia i inwestowania - zdjęcie główne

Puck to atrakcyjna miejscowość położona na Pomorzu Gdańskim z ciekawymi i cennymi zabytkami. Ze względu na swoje położenie stanowi ważny punkt turystyczny na polskim wybrzeżu. 

Zatoka Pucka pozwala na uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych: żeglarstwo, windsurfing czy kitesurfing. Dobra infrastruktura w postaci bazy windsurfingowej i portu żeglarskiego, sprawia, że Puck jest bardzo popularny wśród amatorów tego rodzaju aktywności.

PUCK – MIASTO, KTÓRE SIĘ ROZWIJA

Puck nabiera wiatru w żagle. Organizacja międzynarodowych zawodów kite- i windsurfingu, a także nowoczesna marina jachtowa sprawiają, że miasto z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Znakomita nadmorska lokalizacja oraz bogata oferta gastronomiczna również przyczyniają się do atrakcyjności turystycznej tego miasta. 

Kolejnym krokiem w rozwoju Pucka będzie rozbudowa portu. Nowe miejsca do cumowania dla jachtów i nowoczesna infrastruktura będą gotowe we wrześniu 2023 roku. To dobra okazja, by pomyśleć o inwestycji w tym mieście.

CO WARTO ZOBACZYĆ W PUCKU?

Największą rozrywką jest tutaj piękna, piaszczysta plaża, na której można się opalać, spacerować czy biegać. Wieczorami puby i kawiarnie oferują pyszne dania i smaczne trunki. Dużą atrakcją cieszy się restauracja usytuowana na końcu mola, z której można obserwować morze lub zachód słońca. 

W Pucku zobaczyć można odnowiony Rynek, na którym pełno jest starych, zabytkowych kamienic. Rynek posiada średniowieczny układ urbanistyczny z kamienicami z XVIII/XIX w. oraz ratuszem z XIX w. Najstarszym obiektem zabytkowym jest Kościół św. Piotra i Pawła, który powstał prawdopodobnie w XII wieku. Świątynia stoi nad samym brzegiem zatoki Puckiej, a jej potężna bryła z niską wieżą jest widoczna z daleka. Maluchów wraz z rodzicami z pewnością ucieszy Huta Szkła "Puck Glass", w której można nie tylko zobaczyć wspaniałe wyroby rękodzieła, lecz także wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Ponadto organizowane są pokazy dmuchania szkła artystycznego.

Najważniejsze muzea w Pucku to Muzeum Ziemi Puckiej oraz Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Ten pierwszy mieści się w zabytkowych obiektach - domu przy ul. Wałowej oraz w zabytkowej kamieniczce przy pl. Wolności 28. Prezentowane są tutaj ciekawostki historyczno-archeologiczne. Muzeum Dywizjonu Lotniczego to również mały skansen, w którym znajdują się repliki samolotów oraz elementy multimedialne, taki jak filmy dokumentujące działalność placówki. 

Interesującym miejscem są Groty Mechowskie. Jaskinia powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia, poprzez wymywanie piasku, dlatego jest nietrwała, w przeciwieństwie do jaskiń krasowych. To jedna z nielicznych dostępnych do zwiedzania jaskiń tego typu w Europie Północnej, a zarazem najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce. 

LOKALIZACJA Z POTENCJAŁEM

Mnogość wydarzeń sportowych i kulturalnych, znakomita nadmorska lokalizacja oraz bogata oferta gastronomiczna przyczyniają się do atrakcyjności turystycznej Pucka. Mieszkańcy, oprócz wspaniałych widoków na Zatokę Pucką, mogą korzystać z mariny jachtowej, stanowiącej bazę dla rozwijającej się żeglugi turystycznej. To miejsce także doceniane przez rodziny z dziećmi z uwagi na wyższe temperatury wody, czyste powietrze oraz piękne, piaszczyste plaże. 

Dużą rolę odgrywa lokalizacja – miejscowość znajduje się zaledwie 30 km od Trójmiasta, dzięki czemu dojazd do Pucka w sezonie letnim jest szybszy i łatwiejszy, niż do miejscowości na Półwyspie Helskim. 

TU WARTO INWESTOWAĆ

Dynamiczny rozwój Pucka w ostatnich latach sprawia, że miasto z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To środek inwestycyjno-turystyczny, w którym można zarabiać przez cały rok – nie tylko w sezonie. Lokale położone tuż przy zejściu na piaszczystą plażę mogą stać się doskonałą bazą wypadową lub cennym aktywem w portfelu inwestorów.

Apartamenty Inwestycyjne NEXO, usytuowane tuż przy zejściu na piaszczystą, pucką plażę, są idealną propozycją dla osób szukających bezpiecznej lokaty i ochrony kapitału. Te nadmorskie lokale w najbliższych latach mogą przynieść satysfakcjonujące zyski. Można je przeznaczyć na całoroczny wynajem oraz traktować jako własną bazę wypoczynkową nad morzem. Ich właściciele sami będą mogli zdecydować, kiedy i jak długo chcą tu wypoczywać, a ile dni w roku przeznaczyć na wynajem.  

Sprawdź ofertę.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.