Sceneria Parkowa. Nowe, kameralne osiedle w Gdyni - zdjęcie główne

Sceneria lasu i miasta

Osiedle powstanie przy ulicy Parkowej, w sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To bezpieczna i przyjazna okolica, gdzie dominuje nowoczesna i niska zabudowa rodzinna. Bliskość ważnej gdyńskiej arterii komunikacyjnej (ulicy Wielkopolskiej), przystanków autobusowych i stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, a także szybki dojazd do Obwodnicy Trójmiasta sprawiają, że Sceneria Parkowa będzie świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem. W pobliżu znajdują się: nowopowstałe centrum handlowe, przedszkola, szkoły, banen, obiekty sportowe, restauracje, sklepy, lokale usługowe oraz punkty opieki zdrowotnej.

 

Nowe mieszkania w gdyńskim stylu

Sceneria Parkowa łączy w sobie najlepsze cechy Gdyni – jej kameralność i wysoką jakość życia z bliskością lasów, orłowskiej plaży i morza.

Sceneria Parkowa to inwestycja o podwyższonym standardzie. Nie tylko ze względu na atrakcyjną lokalizację i zielone otoczenie, ale też wysokiej klasy architekturę, udogodnienia i szlachetne wykończenie z użyciem droższych, wytrzymałych, nowoczesnych materiałów.

Projektanci postawili na funkcjonalną, współczesną architekturę, nawiązującą do zabudowy tej części Gdyni. Jasne elewacje budynków Scenerii Parkowej będą wyróżniać się uszlachetnionymi detalami elewacji z wykorzystaniem mineralnych płytek klinkierowych.

Twórcy osiedla zadbali także o przestrzeń zieloną wokół budynków. W południowo-zachodniej części inwestycji powstanie park z placem zabaw, urozmaicony drzewami i niską roślinnością ozdobną. Donice z zielenią udekorują cały teren nieruchomości.

 

Sceneria wnętrz

Dużo uwagi poświęcono również projektowi wnętrz inwestycji. Łączy one miejski charakter z szacunkiem do natury. Użyte materiały i kolory będą zaczerpnięte z otoczenia osiedla. We wnętrzach pojawi się więc cegła, ciemnoszare wykończenia, czerń, szarość oraz głęboka zieleń. Całość uzupełnią złote i miedziane lampy, które umilą przestrzeń ciepłym światłem. Atutem Scenerii są też perfekcyjnie strefowane mieszkania. Te zlokalizowane na parterze będą wyróżniać się ponadstandardową wysokością pond 3 metrów.

 

Udogodnienia i lokale na Parkowej

Ważnym elementem, uzupełniającym mieszkalną funkcję budynków Scenerii Parkowej, będzie też 9 lokali usługowych zlokalizowanych na parterze inwestycji z przeszklonymi witrynami od strony ulicy Parkowej. Wzdłuż lokali został zaprojektowany szeroki chodnik oraz liczne ławki, donice i klomby kwiatowe. W strefie pomiędzy budynkami powstanie plac, który umożliwi właścicielom lokali gastronomicznych zorganizowanie latem ogródków z zewnętrznymi stolikami i parasolami. Będzie to idealny punkt sąsiedzkiej integracji i spotkań przy kawie lub lunchu.  W związku z miejskim charakterem, Sceneria Parkowa nie będzie ogrodzona, ale projektanci zadbali o szereg rozwiązań dbających bezpieczeństwo mieszkańców. Cały teren osiedla zostanie oświetlony za pomocą klimatycznego oświetlenia. Zaprojektowano nocną iluminację zarówno budynków, jaki i całego terenu osiedlowego. Do wyłącznego korzystania przez mieszkańców oddana będzie strefa rekreacyjna na świeżym powietrzu. Osiedle zostanie wyposażone w podziemną halę garażową, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na wózki i rowery.

 

Budowa Scenerii Parkowej rozpocznie się w II kwartale 2021 roku. W ofercie znajdą się mieszkania od 2 do 5 pokoi, z metrażem od 43 do 123 m2. Na parterze dostępne będą przestronne ogródki od 50 do aż 230 m2. Ceny zaczynają się od 9.500 zł za m2.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.