Siedziba ALLCON z certyfikatem BREEAM - zdjęcie główne

Biurowiec OFFICER, aktualna siedziba spółek ALLCON, za sprawą wyjątkowego położenia na mapie Gdyni umożliwia transport różnorodnymi środkami komunikacji i transportu, zarówno pracownikom jak i klientom. Bliskość przystanków ZKM umożliwia komfortowy dojazd do każdej gdyńskiej dzielnicy, jak również do Sopotu, Rumii, Żukowa, Kosakowa czy Mechelinek. Coraz liczniej powstające BUSPAS-y usprawniają poruszanie się komunikacją miejską w Gdyni.

W odległości zalewnie 250 metrów (3 minuty pieszo) od biurowca znajduje się stacja Szybkiej Kolei Miejskiej – Wzgórze Św. Maksymiliana SKM. Z tej stacji bezpośrednio pojedziemy do Gdańska, jak i do Rumii, Redy, Wejherowa a nawet do oddalonego o 60 km Lęborka.

Alternatywą dla komunikacji miejskiej jest poruszanie się po mieście rowerem czy też hulajnogą. Coraz częściej modernizowana i rozbudowywana sieć ścieżek rowerowych zapewnia płynne poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej. W trosce o lokalnych rowerzystów, w pobliżu biurowca OFFICER, zamontowana została stacja naprawcza oraz stojaki rowerowe umożliwiające bezpieczne pozostawienie roweru przed budynkiem. Dla gdynian dostępne jest również wypożyczenie bardziej pakownych rowerów cargo. Inną opcją są wspomniane wcześniej hulajnogi elektryczne, ale również te klasyczne, bez dodatkowego napędu. Zdające się być idealnym rozwiązaniem na krótszych dystansach.

Analiza lokalizacji biurowca OFFICER pod kątem miasta 15 minutowego, również dostarcza pozytywnych wniosków. W promieniu 15 minut znajdują się liczne sklepy, lokale usługowe, galeria handlowa, biurowce, ale również parki, las, Bulwar Nadmorski, czy też kino i teatr. Z kolei analizując dostępność usług w promieniu 500 m, a więc odległości ocenianej w procesie certyfikacji, krąg usług obejmuje liczne restauracje, salony kosmetyczne, parki, szkoły, teatr a nawet Urząd Miasta Gdyni.