Sztuka we wnętrzach Młynów Gdańskich - zdjęcie główne

Młyny Gdańskie to kameralna inwestycja, która powstaje zaledwie 2 km od Starego Miasta. Jej lokalizacja, ponadczasowa architektura oraz atrakcyjne części wspólne (m.in. strefa fitness, zielone patio) przyciągają tych, dla których ważna jest estetyka i życie w centrum. 

Już w grudniu pierwsi mieszkańcy inwestycji odebrali klucze do swoich nowych apartamentów. Starannie dopracowane, eleganckie wnętrza wkrótce zostaną wzbogacone o wyjątkowe dzieła sztuki autorstwa prof. Janusza Osickiego. Zachęcamy do lektury wywiadu z artystą. 

Dlaczego zgodził się Pan zrealizować obrazy dla inwestycji Młyny Gdańskie?

Obrazy moje realizowane dla inwestycji Młyny Gdańskie zaadresowane są do bardzo szerokiej ilości oglądających. Jest to wymarzona możliwość podzielenia się twórczością z mieszkańcami tego osiedla. Osiedla świetnie rozwiązanego architektonicznie z bardzo dobrze dobraną kolorystyką elewacji nawiązującą do starej tkanki historycznej. Wprowadzając sztukę do przestrzeni publicznej osiedla ALLCON buduje nową jakość. 

Co Pan sądzi o ekspozycji sztuki w przestrzeniach wspólnych inwestycji?

Obecność sztuki w przestrzeniach publicznych funkcjonuje od samego początku jej istnienia, od czasów prehistorycznych, przez wszystkie wieki późniejsze, aż po współczesne malarstwo wielkoformatowe, rzeźbę, instalacje, projekcje świetlne, billboardy czy plakaty. Sztuka powstaje w przestrzeni otwartej oraz zamkniętej, jej obecność powinna być powszechna. Wprowadzanie nowych form, kolorów, faktur, materiałów w ogólnodostępnej przestrzeni przyczynia się do bogatego zróżnicowania miast i osiedli.

Sztuka w przestrzeni publicznej może pełnić wiele funkcji, podnosząc jej walory estetyczne. Oczywiście nie zawsze jest ona akceptowana przez wszystkich odbiorców, ale na pewno zawsze wzbudza emocje. 

Jak Pan tworzy te obrazy? Jaki klimat przyświeca Pana pracy twórczej?

Źródła inspiracji mojej twórczości tkwią w mojej wyobraźni, muzyce, literaturze, obserwacji natury. Otaczający nas świat obfituje w nieprawdopodobną ilość szczegółów, z których mam możliwość dokonywać kompozycyjnego wyboru i eksperymentować kolorem i formą. 

Czego mogą spodziewać się przyszli mieszkańcy Młynów Gdańskich?

Nie potrafię przewidzieć, jaki będzie odbiór mojego malarstwa, ale dążę do tego, aby nie były to tylko elementy dekoracyjne, ale przede wszystkim niezależne zróżnicowane prace, każda ze swoim indywidualnym przesłaniem. 

Dziękujemy za wywiad.

 

Pełna oferta dostępnych apartamentów znajduje się TUTAJ.