Tarasy Bałtyku wśród najlepszych inwestycji w Europie - zdjęcie główne

Tarasy Bałtyku - nasz apartamentowiec realizowany w Gdańsku zdobył międzynarodową nagrodę Best Residential High–rise Development Poland w ramach prestiżowego konkursu European Property Awards 2019-2020. Podczas gali wręczania nagród w Londynie otrzymał również dodatkową nagrodę FIVE STAR.

24 października, w Hotelu Lancaster w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród twórcom najlepszych europejskich inwestycji. Grono 80 niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało ponad 2500 zgłoszonych projektów z 120 krajów. Przedstawiciele Allcon Osiedla - Prezes Alina Łuczycka i Dyrektor ds. Sprzedaży Piotr Tarkowski - odebrali nagrody Winner Award oraz dodatkową 5 gwiazdek w kategorii Residential High–rise Development Poland za projekt inwestycji Tarasy Bałtyku. To najwyższe w tej kategorii wyróżnienie w konkursie i znak perfekcji dla międzynarodowej branży nieruchomości i architektury.

Pod uwagę brano m.in. oryginalność architektury i design, rozwiązania chroniące środowisko, użyte innowacje, standard wykończenia oraz bezpieczeństwo. Inwestycje, które uzyskały maksymalne oceny we wszystkich kryteriach oraz pokonały pozostałe projekty, zdobyły najwyższe wyróżnienia i dodatkową nagrodę FIVE STAR.

- To wyjątkowe wyróżnienie.  – mówi Alina Łuczycka – Nagrody Property Awards w branży nieruchomości mają rangę porównywalną do Oscarów w świecie filmu. Nad projektem przez kilka lat pracował sztab specjalistów z różnych dziedzin. Wspólnie osiągnęliśmy ten sukces i jesteśmy wzruszeni, że nasza praca została doceniona przez międzynarodowe jury.

Autorem projektu Tarasy Baltyku jest Biuro Projektowe Tomasza Janiszewskiego BJK Architekci. Inspiracją do stworzenia koncepcji budynku, w tym jego formy, kolorystyki i detali, był ekskluzywny statek pasażerski.

Wśród kryteriów, które oceniało jury i jednocześnie udogodnień zwiększających komfort mieszkańców, zaplanowano m.in. nowoczesną strefę fitness z widokiem na park. Klub zostanie wyposażony w saunę, salę klubową i siłownię. W inwestycji znajdzie się również prestiżowe lobby z recepcją, wyodrębnionym miejscem spotkań na antresoli oraz całodobową ochroną. O bezpieczeństwo zadba też system kamer i kart dostępu. Apartamentowiec wyposażony zostanie w nowoczesny monitoring - system wideo-domofonów, który umożliwi zdalne korzystanie na urządzeniach mobilnych i łączenia się z nim z dowolnej lokalizacji na świecie. Dodatkowo monitory umożliwią prezentowanie informacji oraz komunikowanie się z zarządcą budynku oraz zapewnią stałą możliwość komunikacji z portierem. 

Co ciekawe, inwestycja posiada również szereg rozwiązań ekologicznych, które wciąż są rzadkością na polskim rynku. Wśród rozwiązań sprzyjających środowisku można wymienić m.in.: zielony dach i wewnętrzne patio, pełniące funkcje retencyjne dla wody opadowej; panele fotowoltaiczne na dachu fitnessu; stację ładowania oraz indywidualne gniazda dla wybranych miejsc postojowych o napędzie elektrycznym; szklane zabudowy balkonowe i systemowe łączniki zmniejszające zapotrzebowanie budynku na energię cieplną w zimie oraz windy wyposażone w system odzyskiwania energii czy całoroczne samoobsługowe stacje rowerowe.