Wspieramy rozwój zielonej energii - zdjęcie główne

Certyfikat Axpo to dokument potwierdzający zakup energii elektrycznej z gwarancjami pochodzenia lub świadectwami wytworzenia przy użyciu źródeł odnawialnych. Jest on wydany przez Axpo Polska - spółkę należącą do wiodących, niezależnych dostawców energii pochodzącej ze słońca i wiatru.

- Troska o ekologię i zrównoważony rozwój są od lat wpisane w naszą działalność i przykładamy dużą wagę do tego, żeby nie były to tylko hasła a realne działania. Nasze wysiłki na rzecz ograniczania oddziaływania na środowisko zostały wielokrotnie potwierdzone prestiżowymi certyfikatami. Spośród wdrażanych rozwiązań przyjaznych dla środowiska, najskuteczniejszym sposobem obniżenia śladu węglowego jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Stąd współpraca ALLCONU z Grupą Axpo - międzynarodowym liderem w obrocie zieloną energią. – tłumaczy Piotr Janicki Doradca ds. Rozwoju ALLCON.

Zakup zielonej energii to kolejne działanie spółek ALLCONu na rzecz zrównoważonego budownictwa. Od lat realizujemy projekty z międzynarodowym certyfikatem BREEAM, który jest obiektywnym dowodem na spełnienie szeregu restrykcyjnych norm dotyczących wysokiego standardu, a także troski o środowisko i dobrostan ludzi. Certyfikujemy nie tylko obiekty biurowe, ale również mieszkaniowe, co wciąż jest rzadko spotykane na polskim rynku.

W projektach ALLCONu znajdą Państwo takie udogodnienia, jak: panele fotowoltaiczne, windy z odzyskiem energii, a także rozwiązania z zakresu smart home. Nieustannie wprowadzamy innowacje, które służą zdrowiu, oszczędnościom i wygodzie mieszkańców. W Atrium Oliva wprowadziliśmy m.in. ogólnodostępną ładowarkę do aut elektrycznych, tężnię solankową, wykorzystywaną do tej pory wyłącznie w hotelach SPA i uzdrowiskach, a także filtry antysmogowe i antyalergiczne w oknach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również czujniki wilgotności w glebie, które dbają o optymalne nawodnienie roślin za pomocą gromadzonej wody deszczowej. Lista innowacji, które uwzględniono w Atrium Oliva jest jednak znacznie dłuższa.

- Spędzamy w budynkach około 90% życia. Jakość ich realizacji ma więc bardzo znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Produkty zrównoważonego budownictwa, zgodne z najwyższymi standardami są nie tylko najlepsze dla naszej kondycji i zdrowia, ale też wygody i oszczędności. Biorąc pod uwagę cykl życia lokalu mieszkaniowego, to także najbardziej rentowne rozwiązanie dla osób inwestujących w nieruchomości – podsumowuje Piotr Tarkowski, członek zarządu spółki deweloperskiej ALLCON.

Ciągle pracujemy nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą redukować wpływ działalności na środowisko. Już wkrótce z przyjemnością podzielimy się kolejnymi efektami naszej pracy.