Ekologiczne budownictwo to przyszłość - zdjęcie główne

Troska o środowisko i well-being mieszkańców są niezwykle ważne dla ALLCONu. Dlatego od lat stawiamy na wysoką jakość i innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają codzienność, sprzyjają dobrej kondycji i oszczędnościom, a przy tym są bezpieczne dla planety.

Realizując postulaty zrównoważonego budownictwa, koncentrujemy uwagę na człowieku, zwłaszcza na jego potrzebach i relacjach. Przykładem jest Atrium Oliva w Gdańsku. Projekt powstał w oparciu o badania z zakresu neuroarchitektury i neurourbanistyki, dzięki czemu udało nam się stworzyć bardzo przyjazną, relaksującą i bezpieczną przestrzeń, która sprzyja dobrym relacjom sąsiedzkim.  

Atrium Oliva to nie tylko innowacyjna i pierwsza  w Polsce inwestycja z tężnią solankową. To również kolejny dowód naszego zaangażowania w realizację rozwiązań ekologicznych, takich jak: panele fotowoltaiczne, stacje rowerowe, ładowarki do aut elektrycznych czy systemy automatycznego nawadniania roślin. Potwierdzeniem wysokiej jakości tego projektu jest międzynarodowy certyfikat BREEAM, który w polskiej branży mieszkaniowej to wciąż rzadkość. Świadczy o spełnieniu restrykcyjnych norm dotyczących dbałości o środowisko i szeroko pojętego dobrostan mieszkańców.

Mając nadzieję, że zrównoważone budownictwo będzie rozwijać się w naszym kraju, zachęcamy do zapoznania się z materiałem w raporcie „Rynek Nieruchomości”.

Dlaczego budownictwo ekologiczne jest najlepszym wyborem? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, bezpieczeństwo i finanse? Na co warto zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w wywiadzie z Piotrem Tarkowskim.

Zachęcamy do przeczytania TUTAJ.