Allcon sponsorem I Mistrzostw Świata w Windsurfingu FOIL - zdjęcie główne

Puck nabiera wiatru w żagle

Płytka i ciepła woda, sprzyjający wiatr, świetnie rozwinięta infrastruktura sportowa, malownicza przyroda. Warunki pożądane przez każdego żeglarza czy surfera są dostępne w naszym kraju, na wyciągnięcie ręki. W Pucku. Trenowali i startowali tu w regatach nasi najbardziej znani żeglarze, m.in. Mateusz Kusznierewicz, Piotr Myszka, Przemek Miarczyński. Walory jednego z najlepszych akwenów wodnych na kontynencie potwierdzają też Mistrzostwa Europy i Świata organizowane corocznie w różnych klasach żeglarstwa i windsurfingu.

- Cisza, spokój i niewątpliwie rewelacyjne warunki do żeglowania to główne powody które przyciągają do naszego miasta głównie żeglarzy – mówi Janusz Klimczuk, Dyrektor MOKSIR w Pucku - Z akwenu, oprócz zawodników wszystkich grup wiekowych, korzystają żeglarze amatorzy.

Najważniejszą imprezą są I Mistrzostwa Świata w Windsurfingu FOIL, które odbędą się od 30 czerwca do 6 lipca. Po zeszłorocznym sukcesie Mistrzostw Europy, Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu otrzymało prawo do organizacji w Pucku najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej, w której szacowany jest udział ponad 100 zawodników z Europy, Australii, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Polscy mistrzowie oraz medaliści olimpijscy wkrótce zmierzą się więc z gwiazdami światowego formatu.

Windsurfing Foil, to jedne z najszybszych regatowych jednostek żaglowych na świecie, porównywane do Formuły 1 na wodzie. Nowoczesne deski z żaglem uzbrojone w hydroskrzydło, osiągają prędkość aż do 50 km na godzinę unosząc się nad wodą niczym wodolot! Wszystkie wyścigi będą rozgrywane i komentowane na żywo, blisko plaży i Molo w Pucku, co sprzyja turystom i kibicom odwiedzającym kurort.

Do Pucka warto też przyjechać, żeby żeglarstwa się uczyć. Na amatorów czekają prywatne szkółki kite i windsurfingu. Na tych, którzy chcą odpocząć – piaszczysta plaża, kawiarnie i restauracje. Po treningach żeglarze i wielbiciele innych dyscyplin mogą też korzystać z szerokiego wachlarza oferty sportowej: stadionu lekkoatletyczno - piłkarskiego, hali sportowej, kręgielni klasycznej, strzelnicy, siłowni, skateparku, mini pola golfowowego, boiska do plażowej piłki siatkowej. Wszystko zlokalizowane w bezpośredniej bliskości plaży i portu jachtowego. Przez Puck przebiegają też najpiękniejsze w Polsce trasy rowerowe. Prawie 45 kilometrów urokliwych szlaków wzdłuż morza wiedzie przez nadmorskie miejscowości aż na Hel.

Ze względu na żeglarskie korzenie Pucka, duże imprezy i rosnące zainteresowanie miastem, władze ośrodka zdecydowały się na rozbudowę portu. Planowana wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych. Projekt zakłada 300 miejsc cumowniczych dla jachtów, nowe molo spacerowe i poszerzoną Zieloną Plażę. Ośrodek ma być jedną z głównych baz szkoleniowych Polskiego Związku Żeglarstwa.

Zobaczcie naszą ofertę apartamentów NEXO na puckim klifie, aby być bliżej sportowych wydarzeń. Obecnie w sprzedaży posiadamy ostatnie apartamenty gotowe oraz z terminem odbioru na II kwartał 2020. Zapraszamy do Biura Prezentacji Apartamentów w Pucku w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 (ul. Nowy Świat 23, Puck, tel. 605 052 843).

Zobacz Galerię. 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.