Atrium Oliva z tytułem

Plebiscyt Trojmiasto.pl był organizowany już po raz trzynasty. Celem inicjatywy jest zachęcenie czytelników portalu do wnikliwego poznania najnowszych projektów i promowanie jakościowej architektury mieszkaniowej. Mieszkańcy Trójmiasta mogą w ten sposób śledzić rozwój oferty deweloperskiej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wskazują również najlepsze inwestycje, które mogą być wzorem dla innych projektantów, deweloperów i wykonawców.

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu są zrealizowane przez ALLCON apartamenty Atrium Oliva w Gdańsku. Przypomnijmy, że to jeden z niewielu polskich projektów mieszkaniowych z międzynarodowym certyfikatem BREEAM. Inwestycja została także nagrodzona w konkursie European Property Awards, nazywanym Oscarami w branży nieruchomości.

Atrium Oliva to projekt, w którym priorytetem jest well-being mieszkańców. Jej oczywistym atutem jest lokalizacja, idealnie wpisująca się w założenia 15-minutowego miasta. Apartamenty powstały w cichej, willowej części Oliwy, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To miejsce o celujących wskaźnikach jakości powietrza i niskim natężeniu hałasu. Trudno uwierzyć, że zaledwie kilkanaście minut spacerem stąd znajduje się tętniące życiem, biznesowe serce Oliwy i jedna z głównych arterii Gdańska – Aleja Grunwaldzka.

Projekt został zrealizowany z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i z troską o środowisko. Twórcy inwestycji postawili na wysokiej jakości, certyfikowane i naturalne materiały, przemyślane udogodnienia oraz innowacje i rozwiązania energooszczędne. Oprócz przestronnej strefy fitness z saunami i salą klubową, dla mieszkańców zaaranżowano tężnię solankową, która świetnie sprawdzi się jako miejsce relaksu w nadmorskim mikroklimacie. Architekci z Roark Studio, inspirując się starożytnymi domami atrialnymi, wprowadzili do projektu również wewnętrzne patio z bogatą roślinnością, założeniem wodnym i miejscami relaksu. To spokojne, zielone miejsce, idealne do odpoczynku na świeżym powietrzu i budowania dobrych relacji sąsiedzkich.

Lista innowacji i udogodnień na terenie Atrium Oliva jest jednak znacznie dłuższa. ALLCON do projektu wprowadził m.in.: panele fotowoltaiczne, ładowarki do aut elektrycznych, czujniki wilgotności w glebie i system automatycznego podlewania roślin oraz aplikację z zakresu smart home.

- Realizujemy inwestycje wyprzedzające aktualne trendy. Projekty ALLCON uwzględniają szereg innowacji, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale też stanowią zabezpieczenie przyszłej wartości nieruchomości i jej atrakcyjności na rynku.

- przyznaje Marta Drozd-Piekarska, Zastępca Dyrektora Sprzedaży.

Wkrótce zakończy się budowa II etapu Atrium Oliva.
Zachęcamy do poznania aktualnej oferty TUTAJ.