Osiedle Gdyńskie w Gazecie Dewelopera - zdjęcie główne

"Ruszyła przedsprzedaż mieszkań w ostatnim budynku Osiedla Gdyńskiego, które firma Allcon buduje w Gdyni Oksywiu. To wyjątkowa oferta.

Firmy deweloperskie wybierają różne strategie wchodzenia w nowe lokalizacje : czasami zaczynają od najatrakcyjniejszych etapów w projekcie, jednak w ostatnich latach - rekordowego rynkowego popytu - prawdziwe perełki zostawiają na koniec. Taką wisienką na torcie jest ostatni budynek w Osiedlu Gdyńskim. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie ściany lasu (chociaż cały projekt jest mocno osadzony w otaczającej osiedle zieleni). Poza tym jest to wyjątkowo kameralny, nawet w stosunku do sześciu zrealizowanych wcześniej, budynek. Siódemka ma tylko dwa piętra, południowe balkony z widokiem na zieleń, podziemną halę garażową i windy w dwóch z trzech klatek schodowych.

Najmocniejszy atut

Osiedle Gdyńskie usytuowane na najwyższym wzniesieniu Kępy Oksywskiej, nie tylko jest otoczone lasem, ale również położone blisko morza. To gwarantuje piękny widok z okien, spokój i relaks, również czynny, bo blisko stąd do plaży w Babich Dołach, na Oksywiu czy Przystani Rybackiej. Zachowując wszystkie zalety cichego odludzia - osiedle jest mocno osadzone w tkance miejskiej: komunikacyjnie blisko stąd do estakady Kwiatkowskiego i obwodnicy Trójmiasta, ulicę Australijską, przy której usytuowano osiedle, dzieli od śródmieścia Gdyni zaledwie siedem kilometrów. To niewielki dystans, zważywszy na sprawność dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej. Zaplecze handlowe to nie tylko sklepy w sąsiedztwie, ale również popularna galeria handlowa Szperk i Pasaż Handlowy Bosman. Niedaleko jest przychodnia lekarska: to typowe zalety nowych domów w starych dzielnicach. Tym, co odróżnia nową tkankę dzielnicy od starej, jest nie tylko jakość architektury, ale również przestrzeni wspólnych. Jeżeli chodzi o tą pierwszą - deweloper uznał, że nazwa osiedla zobowiązuje. Projekt nawiązujący do najlepszych cech stylu gdyńskiego, jasne elewacje, elegancja brył budynków. O tą drugą również zadbano: w częściach wspólnych budynków jako motyw przewodni zastosowano elementy kojarzące się z żeglarstwem. W centrum osiedla powstała przestrzeń służąca odpoczynkowi wszystkich mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci wyposażony w ściankę wspinaczkową. Nie zabrakło stojaków na rowery, a nawet stacji ich naprawy. Komfort i kameralność zapewnia również to, że osiedle posiada ogrodzenie wraz z bramą wjazdową. Co ciekawe - firma Allcon Osiedla ma w ofercie mieszkania w różnych fazach realizacji: można kupić lokal gotowy w jednym z pierwszych budynków, niebawem będzie oddawany kolejny, a ostatni będzie gotowy w połowie przyszłego roku. Ceny: ok. 7200 zł/m kw. 

Zasada dobrego sąsiedztwa

Po pierwszych latach ucieczki z osiedli z wielkiej płyty – deweloperzy już kilkanaście lat temu zaczęli do nich wracać. Obecnie sprzyjają takim tendencjom dodatkowo trzy czynniki: ekonomiczny, urbanistyczny i ludzki. Ograniczenia w możliwościach zakupu gruntów rolnych, a potem coraz większe skupianie gruntów Skarbu Państwa i gmin w portfelu Krajowego Zasobu Nieruchomości, stworzonego dla celów realizacji programu Mieszkanie Plus – skłoniło deweloperów do penetracji terenów zabudowanych. Powrót do strefy zabudowy miejskiej wymusza także ograniczanie procesu suburbanizacji, czyli rozlewania się miast. Nie bez znaczenia jest też proces starzenie się pokolenia rodziców i konieczność zapewnienia im (a często również dziadkom) opieki. To skłania młodych do kupowania mieszkań w pobliżu miejsca zamieszkania seniorów. Nie chcą oni jednak rezygnować przy tym z zupełnie innych standardów, oferowanych przez deweloperów. Stąd zainteresowanie tych ostatnich wolnymi terenami w spółdzielczych enklawach miast."

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.