LINEA - nowa inwestycja ALLCON na granicy Moreny i Jasienia - Ruszyła oferta przedsprzedaży mieszkań - zdjęcie główne

Wkrótce, na granicy Jasienia i Moreny, ruszy realizacja zielonego osiedla LINEA, najnowszej gdańskiej inwestycji ALLCON.

W ofercie znajdą się mieszkania, domy jednorodzinne oraz lokale usługowe. Wzdłuż nowej alei Pawła Adamowicza powstanie sześć budynków wielorodzinnych o wysokości 4 i 5 pięter. Uzupełnieniem oferty będzie 27 domów w zabudowie szeregowej oraz 14 lokali usługowych. W pierwszej kolejności do przedsprzedaży trafi 80 mieszkań o powierzchni od 40 do 108 mkw. oraz 3 domy o metrażu do 185 mkw. Zarówno domy jak i mieszkania na parterze, zostały wyposażone ogrodkio powierzchni do 194 mkw. Budowa osiedla rozpocznie się w marcu 2021 roku i będzie podzielona na cztery etapy.

Nazwa LINEA nawiązuje do nowej linii komunikacyjnej Gdańska - alei Pawła Adamowicza, która sąsiaduje z inwestycją, jak i do linearnego rozmieszczenia budynków oraz otaczającej ich zieleni. Osiedle jest zlokalizowane na urozmaiconym, zielonym terenie. Przyjazne otoczenie i walory krajobrazowe okolicy podnoszą komfort życia i dają mieszkańcom możliwość nieograniczonego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Charakterystyczne dla architektury osiedla szklane tafle - lumeny na balkonach gwarantują dobre warunki do korzystania z tej przestrzeni przez cały rok.

Ważnym atutem osiedla LINEA jest praktyczne strefowanie mieszkań, które pozwala wygodnie łączyć różne funkcje mieszkania: rodzinne, gościnne i coraz bardziej popularny w obecnych czasach home office. ALLCON postawił na projekt nowoczesny, urozmaicony i multifunkcjonalny. Jasne bryły budynków z roślinnością na dachach zostaną ozdobione przeszkleniami i ciemnymi liniami, które oplatają budynki niczym wstęgi, nawiązując do motywu przewodniego osiedla - linearności. Motyw ten, czyli linia jest wszechobecna w projekcie osiedla. Pojawia się ona w postaci: pasów, osi, smug, wstęg, często podkreślonych intensywnym czerwonym kolorem lub kontrastem, zarówno w bryłach budynków, jak i przestrzeniach urbanistycznych.

Autorem projekt osiedla LINEA jest Pracownia Projektowa B1 Architekci.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.