II etap Atrium Oliva już w sprzedaży - zdjęcie główne

Złota lokalizacja

Atrium Oliva powstaje w kameralnej części jednej z najbardziej znanych i cenionych dzielnic Gdańska. Oliwa to mariaż historycznej zabudowy i urokliwych, brukowanych uliczek z bogatą zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Oliwskiego. W nowoczesnej części dzielnicy mieści się z kolei największe centrum biznesowe na Pomorzu – Olivia Business Centre - oraz kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Choć to centrum trójmiejskiej metropolii, w Atrium Oliva będzie można poczuć się jak w zabytkowym miasteczku, z którego wszędzie jest blisko. Wybór tej lokalizacji docenili międzynarodowi eksperci BREEAM, którzy przyznali inwestycji punkty m.in. za świetną dostępność usług i transportu, zgodnie z zasadą 15 minutes walk.

Certyfikowane premium

Międzynarodowy certyfikat BREEAM, który otrzymało Atrium Oliva to dowód na najwyższy standard realizacji oraz wyjątkową dbałość o środowisko naturalne, a także zdrowie i dobrostan mieszkańców. W celu uzyskania certyfikatu musieliśmy spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Dotyczyły one zarówno procesu budowy, jak i rozwiązań energooszczędnych oraz doboru szlachetnych, wytrzymałych materiałów.

- Wszystkim nam powinno zależeć na realizacji wysokiej jakości projektów, które sprzyjają ekologii i dobremu samopoczuciu mieszkańców. Dlatego mam nadzieję, że baza BREEAM w Polsce będzie się powiększać. Obecnie certyfikowanych inwestycji mieszkalnych jest niestety bardzo mało. – tłumaczy Piotr Tarkowski. – Wynika to z faktu, że normy dla budynków mieszkaniowych są bardzo rygorystyczne, wymagające zarówno dla inwestora, jak i projektantów oraz wykonawców. Dla klienta to jednak prawdziwa gwarancja wysokiej jakości.

Eksperci międzynarodowej jednostki certyfikującej BRE docenili m.in. wysokie nasłonecznienie mieszkań w Atrium, które sprzyja dobrej kondycji mieszkańców, oszczędnościom i ekologii. Na podstawie szczegółowej analizy projektu stwierdzono, że budynki w Atrium Oliva będą o ok. 30% bardziej energooszczędne niż zakładają standardowe wymagania. Przyszli mieszkańcy z pewnością docenią też fakt, że z okien apartamentów będą roztaczać się widoki na zielone patio lub lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Nowe apartamenty, innowacyjne rozwiązania

W ramach nowego etapu powstanie 47 apartamentów, o powierzchni do 128 m2. Pełną ofertę można zobaczyć TUTAJ.

Koncepcja inwestycji opiera się na różnorodnych potrzebach mieszkańców oraz budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich. Dużo uwagi poświęcono rozwiązaniom sprzyjającym odpoczynkowi i dobremu spędzaniu wolnego czasu. Sercem projektu będzie obniżone terenowo patio z roślinami, założeniem wodnym, kładką oraz teatralnymi schodami. We wnętrzach, poza prywatną strefą fitness z saunami i salą klubową, która będzie świetnym miejscem spotkań, zrealizujemy m.in. przestrzeń relaksu z tężnią solankową, do tej pory stosowaną tylko w sanatoriach i hotelach SPA. Umożliwia ona odpoczynek w wyjątkowym, nadmorskim mikroklimacie.

Więcej informacji o Atrium Oliva znajdą Państwo TUTAJ.