Wkrótce premiera II etapu osiedla LINEA w Gdańsku - zdjęcie główne

Czas na NOWY ETAP

W ramach drugiego etapu budowy osiedla LINEA powstaną 74 mieszkania od 1 do 5 pokojowe, o powierzchni od 40 do 102 m2. Mieszkania na parterze posiadają dodatkowo ogródki od 30 do aż 110 m2. Sprzedaż nowego etapu rozpocznie się w przyszłym miesiącu, ale już teraz można zapisać się na przedsprzedaż.

 

LINEA - osiedle, które łączy Gdańsk

Nazwa inwestycji nawiązuje do świetnego skomunikowania Moreny i Jasienia z pozostałymi dzielnicami Gdańska. Linią łączącą inwestycję z całą metropolią jest nowopowstała aleja Pawła Adamowicza. Rozbudowa infrastruktury transportowej, w tym linii tramwajowej, przyczynia się do dalszego rozwoju Jasienia. Dzielnice tzw. Górnego Tarasu od lat cieszą się powodzeniem także ze względu na zielone otoczenie i rodzinną atmosferę. Dużą rolę odgrywają także atrakcyjne ceny nieruchomości - w dzielnicy Jasień są one o ok. 17% niższe w porównaniu do średniej dla całego Gdańska. Wszystko wskazuje na to, że wartość tutejszych mieszkań będzie dalej rosnąć. Od chwili otwarcia alei Adamowicza w styczniu 2020 roku, nieruchomości w Jasieniu podrożały aż o 15%. Jest to najwyższy wzrost ze wszystkich dzielnic Gdańska. Dla porównania, w całym mieście ceny podniosły się w tym samym czasie o 10%.

Na popularność Górnego Tarasu Gdańska duży wpływ ma jego korzystna reputacja. To dzielnice zlokalizowane na urozmaiconym, zielonym terenie, z dostępem do prężnie rozwijającej się sieci komunikacyjnej. Przyciągają osoby, dla których ważne jest przyjazne otoczenie i walory krajobrazowe. Dobra opinia tej części Gdańska wynika też z trafnego pomysłu miasta na zagospodarowanie okolicy.

 

Zieleń i życie sąsiedzkie na osiedlu LINEA

ALLCON zdecydował się na realizację projektu multifunkcjonalnego osiedla, stworzonego przez B1 Architekci. Łącznie planujemy zrealizować 6 budynków wielorodzinnych z usługami na parterze i 27 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Świetna lokalizacja w dużym mieście została połączona z naturalnym otoczeniem. Świadczą o tym zarówno niezwykle przestronne ogrody aż do 194 m2, jak i zaplanowana przez architektów krajobrazu Dolina Potoku, czyli unikalna przestrzeń zielona w północnej części osiedla. Na terenie ponad 7 tys. m2 powstaną miejsca relaksu z małą architekturą, rozbudowany plac zabaw oraz miejsca do wypoczynku. Kolejnym miejscem spotkań będą zlokalizowane w centralnej części osiedla lokale gastronomiczne.

Zaprojektowane na osiedlu przestrzenie dają pełen wachlarz możliwości integracji społecznych: od sąsiedzkich dyskusji na zielonych dziedzińcach przy wejściach do budynków, poprzez spotkania na placach przy lokalach usługowych, aż po wspólny aktywny wypoczynek na placu zabaw i terenach rekreacyjnych. Takie było nasze założenie – stworzyć różnorodną przestrzeń pozostającą w bliskości z naturą, a jednocześnie zachowującą miejski charakter. - mówi arch. Karol Krzempek ze studia B1 Architekci.

 

Nowoczesny design osiedla w Gdańsku

Budynki LINEA osiągną wysokość 4 i 5 pięter. Zostaną ozdobione dachami z zielenią, przeszkleniami i ciemnymi liniami, które oplotą budynki niczym wstęgi, nawiązując do motywu przewodniego osiedla - linearności. Ta ideę odnajdziemy także we wnętrzach inwestycji, gdzie będzie dominował nowoczesny design. Trwałe materiały, jak gres, beton, szkło oraz stal lakierowana zestawiono z ciepłem drewna dębowego. Wśród planowanych udogodnień można wymienić podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery i wózki oraz wideofony.

LINEA to idealna oferta zarówno dla osób poszukujących pierwszego mieszkania, jak i rodzin potrzebujących większej oraz bardziej atrakcyjnej niż dotychczas przestrzeni do życia. Dobrze odnajdą się tutaj osoby, które cenią kontakty rodzinne i przyjacielskie. Na osiedlu nie brakuje punktów spotkań, czy to na świeżym powietrzu, np. przy grillu, czy w kawiarniach i restauracjach. Świetna lokalizacja na granicy Moreny (Piecki - Migowo) i Jasienia oraz skomunikowanie z najważniejszymi punktami Trójmiasta czynią osiedle LINEA dobrą inwestycją na przyszłość. 

Budowa II etapu zakończy się w 2023 roku. Już teraz można zapisać się na przedsprzedaż, by otrzymać ofertę zanim trafi do oficjalnej sprzedaży.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem.